Ana Sayfa Manşet Krone Müşterileri Tire Fabrikasını Ziyaret Ettiler

Krone Müşterileri Tire Fabrikasını Ziyaret Ettiler

Reklam

Krone Müşterileri Tire Fabrikasını Ziyaret Ettiler
Doğuş Otomotiv’le yollarını ayıran Krone’nin İzmir Tire’deki fabrikasına müşteri ziyareti düzenlendi. Ziyaret sırasında fabrikadaki üretim süreçleri ve banttan çıkan modeller hakkında detaylı bilgiler verildi.

Avrupa’nın en büyük treyler markalarından Krone’nin İzmir’deki fabrikası Doğuş Otomotiv ayrılığından sonra müşterilerini ağırladı. Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün; MÜSİAD İzmir Lojistik Başkanı Şenol Günaydın ve ağırlıklı olarak Ege bölgesinde faaliyetlerini sürdüren lojistik firmalarının temsilcilerine fabrikayı gezdirerek üretim süreçleri ve modeller hakkında bilgiler verdi.

Akgün: “Almanya kalitesinde üretim yapıyoruz”

Organizasyona ev sahipliği yapan Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün, “Tire, Krone’nin Almanya dışındaki tek fabrikası olup Avrupa’nın ve Türkiye’nin en modern treyler üretim tesislerinden biridir. Burada Krone’nin Almanya’daki fabrikalarından çıkan treyler kalitesinde üretim yapıyoruz. Yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesine sahip fabrikamızda, makine parkı ve kataforez havuz sistemi, en yeni teknolojik standartlara göre oluşturulmuştur. Türkiye pazarını ve şartlarını bildiğimizden dolayı, üretim avantajımızı da kullanarak müşterilerimizin taleplerine daha hızlı cevap verebiliyoruz” dedi.

MÜSİAD İzmir Lojistik Başkanı Şenol Günaydın, “Treyler sektöründe kendini kanıtlamış bir marka olan Krone’nin şimdi ülkemizde üretilmesi önemli bir gelişme. Yaptığımız ziyaret sırasında üretim aşamalarını yakından görme fırsatı bulduk. Aynı zamanda kullanılan parçaların Avrupa kalitesinde olması, üretim, tasarım ve boya sisteminde kullanılan ileri teknolojiyi yerinde inceledik” dedi.

Krone Tire Fabrikası

2008 yılında temelleri atılan ve 2012 yılında üretime başlayan Krone Tire Fabrikası, yıllık 10 bin adet treyler üretim kapasitesine sahip. 23 bin 274 metrekaresi kapalı, toplam 187 bin 405 metrekare alanda hizmet veriyor. Tire fabrikasında Krone’nin ProfiLiner, Mega Liner ve konteyner şasisi Box Liner modelleri üretiliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR