Ana Sayfa Manşet Tırsan, Yeni Kamyon Üstü Damper’i Görücüye Çıkardı

Tırsan, Yeni Kamyon Üstü Damper’i Görücüye Çıkardı

Tırsan, Yeni Kamyon Üstü Damper’i Görücüye Çıkardı
Tırsan, inşaat sektörüne yönelik Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper aracını müşterilerinden gelen taleplere ve sahadan edindiği deneyimlere dayanarak hayata geçirdi.

Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper, 10 Haziran Çarşamba günü Tırsan Adapazarı Fabrikasında yapılan basın lansmanı ile sektöre tanıtıldı.

Tüm zorlu yol koşullarına uygun olarak tasarlanan Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper, Mercedes AXOR 4140 ve Ford CARGO 4136 D modelleri ile mükemmel uyumu yakaladı.

Basın lansmanı, Tırsan Yurtiçi Satış Genel Müdür Yardımcısı Ercan Kulaksız, Pazarlama ve Ürün Yönetimi Koordinatörü Volkan Oflaz, Ürün Geliştirme Müdürü Yasemin Uzçakar ve Ürün Sorumlusu Ozan Sinal’ın katılımı ile gerçekleşti.

Tırsan Avrupalı Rakiplerini Rusya Yolunda Solladı

Etkinlikte, Pazarlama ve Ürün Yönetimi Koordinatörü Volkan Oflaz, Tırsan’ın yeni projeleri, hedefleri ve Tırsan Rusya Tula fabrikasındaki üretim gücü ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Geçtiğimiz Volkan Oflazhaftalarda Rusya’da olduklarını söyleyen Oflaz, şu anda diğer küresel treyler arasında yatırım yapan ve hala yatırım yapmakta olan tek markanın Kassbohrer olduğunu vurguladı. Rusya’da basın temsilcilerini fabrikamızı gezdirdik ve yeni nesil araçlarımı Rusya pazarında tamamlıyoruz. Geçen sene yeni damper treyleri tanıttığımızda hedefler koymuştuk ve Rusya gibi zorlu çalışma koşullarında damperimiz çalışıyor. Rusya’da toplam 11 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını söyleyen Oflaz, Rusya’da yatırımlarını bırakan, kapıyı kapatan treylercilerin olduğunu ancak Tırsan’ın yatırım yapmaya devam ettiğini açıklayarak,  “Rusya alan olarak dünyanın sekizde biri. Tüm Rusya’da aynı anda bir şey yapmaktansa bölgelerdeki müşterilerimizi tek tek ziyaret edip, müşteri yönetimine döndük. Biz Rusya pazarındayız. 2019 yılında petrol değere tekrar  gelecek. Rusya eski nefesine kavuşacak.

Ürün Geliştirmede Müşteri Beklentileri Göz Önüne Alındı

Ürün Sorumlusu Ozan Sinal yaptığı sunumda, Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper aracının öne çıkan özelliklerini sektör basını ile paylaşarak, basının sorularını cevapladı. 2015 yılında lanse edilen Tırsan damper treylerin tanıtımından beri 985 adet araç satıldığını aktaran Sinal, TREDER verilerine göre damperde Pazar lideri olduklarını vurguladı. Türkiye’de damper treyler pazarının 2 bin 500 kamyon üstü damperin ise 5 bin adetlik büyüklüğe sahip olduğunu belirten Sinal, damyon üstü damperde yılsonuna kadar 250 adetlik satış gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Kavramsal Tasarımdan Üretime Giden Yol

Kamyon üstü damper üretimin sürecini aktaran Ürün Sorumlusu Ozan Sinal, kavramsal tasarımla başlayan süreçte farklı bölgelerde yedi farklı kanaat liderinin ziyaret edildiğini aktardı. Bu Ozan Sinalönderlerin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate aldıklarını ileten Sinal, simulasyon testlerinden alınan sonuçlarının bilgisayarda değerlendirildiğini ve tonaj kontrollerine geçtiklerini ve bunu da 50 tonla yaptıklarını aktardı.

Arazi koşullarının eğimli olmasından dolayı denge ve devrilme kriterlerini ortaya koyarak bütün verileri değerlendiklerini ifade eden Sinal aşırı tonaj ve yanal darbelere karşı da gerekli teknik önlemleri aldıklarını açıkladı.

Eğimli Üst Yapı Tasarımı İle Hızlı Aktarım

Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper güçlendirilmiş hidrolik silindir yapısı, patentli üst yapı tasarımı, şasi ve üst yapısında kullanılan yüksek mukavemetli çelik yapı sayesinde müşterilerine daha uzun ömürlü kullanım avantajı sunarak, bakım masrafını en aza indiriyor.

Body fix ve patentli muavin şasi yapısı ile Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper, mükemmel kamyon ve üstyapı uyumu sayesinde, en zorlu çalışma koşullarında ve keskin virajlarda aracın savrulmaya bağlı olarak devrilmesini önler. Çekirge olarak tabir edilen teknoloji ise aracın devrilmesinin engelleyebiliyor.

Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper eğimli üst yapı tasarımı ile müşterisinin taşıdığı her çeşit yükün kolay ve hızlı akmasını sağlarken, güçlendirilmiş üst kemer dizaynı ile dolum işlemleri sırasında yaşanabilecek darbelere karşı küvet yapısına ekstra dayanıklılık sağlıyor.

Patentli Hidrolik ve Mekanik Arka Kapak

Sahip olduğu hareketli döner mafsallı arka kapak dizaynı ile Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper yükün güvenli şekilde akmasını ve aktarım sırasında doğabilecek hasarlara karşı arka yapısını korumaktadır. Bununla birlikte, güçlendirilmiş ve patentli arka kapak konstrüksiyonu ile kapağın ve kapak hidrolik sisteminin yanal darbelere karşı korunmasını ve en yüksek mukavemeti göstermesini sağlarken, altıgen kilit tasarımı, yükün seyir halindeyken güvenli şekilde muhafaza edilmesi avantajını sunmaktadır.

Özel Hidrolik Sistemi ile Yakıt Tasarrufu Sağlıyor

Yeni Tırsan Kamyon Üstü Damper, minimum 50 ton kaldırma kapasiteli hidrolik sistemi ile müşterilerine aktarım işlemlerinde üstün güvenlik ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Hidromas’la ortak bir çalışmayla geliştirilen H tipi bu sistem zorlu koşullar için Tırsan kamyon üstü damperle uyumlu çalışıyor. Orta kaplinle bağlanan silindir daha az basınçla dah kolay bir şekilde pistonların hareketini sağlıyor. Kısa yerine uzun hidrolik şapka kullanrak kirli yok şartlarında pistonu dış etkenlerden koruyor. Çamurlukların vidalı olması ise bakım ve tamir işlerini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...