Reklam
Ana Sayfa Güncel Haberler MAN Almanya’daki Otobüs Üretimini Türkiye’ye Kaydırıyor

MAN Almanya’daki Otobüs Üretimini Türkiye’ye Kaydırıyor

starliner_braun

MAN, Almanya’daki tek otobüs fabrikasını kapatarak üretimini Türkiye’ye kaydırma kararı aldı. MAN Kamyon ve Otobüsleri Üst Yöneticisi (CEO) Anders Nielsen, verimliliği artırmak için üretim yerini taşımaktan başka alternatif kalmadığını açıkladı.

MAN tarafından yapılan açıklamaya göre, firma 2015 yılının sonuna kadar otobüs üretim faaliyetlerini Almanya’nın Plauen kentinden taşıma kararı aldı. Fabrikanın taşınmasından etkilenecek 420 işçiye ise Volkswagen’in Almanya’daki birimlerinden birinde yeni bir pozisyon teklif edilecek, anlaşmanın detayları önümüzdeki bir kaç gün içinde belli olacak.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada; Avrupa’da otobüs pazar hacminin tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu belirtilirken, hedef pazarlardaki kötü ekonomik durum ve lüks sektöründeki düşük talep sebebiyle Plauen’deki üretimi devam ettirmenin artık ekonomik açıdan uygun olmadığı ifade edildi.  Gelecekte üretimin Ankara’ya kaydırılacağının belirtildiği açıklamada, daha önce Plaun’de üretilen Starliner, Cityliner ve Jetliner gibi şehirlerarası otobüslerin Neoplan Tourliner’in üretildiği MAN’ın Ankara’daki fabrikasında gerçekleştirileceği belirtildi.

MAN Kamyon ve Otobüsleri Üst Yöneticisi (CEO) Anders Nielsen, “Verimliliği artırmak için üretim yerini taşımaktan başka alternatif kalmadı” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Treder Ailesi’nin Yeni Üyesi Reis Treyler Oldu

Treyler sektörünün tek temsilcisi olan TREDER’e katılımlar devam ediyor. 2008 yılında faaliyetlerine Serin Otomotiv olarak başlayan ve...
Reklam
Reklam