Ana Sayfa Manşet Meiller Fabrikasında Eğitim Günleri

Meiller Fabrikasında Eğitim Günleri

Meiller-Fabrikasında-Eğitim-Günleri-1

Türk damper pazarında kendine önemli bir yer edinen Meiller Damper, gerçekleştirdiği eğitim programları ile ülke geneline yayılmış tüm Yetkili Satıcı teşkilatına, son teknolojiler, ürün bilgileri ve satış sonrası hizmetler konularında uygulamalı eğitimler verirken 2015 yılında satışa sunacağı iki yeni modeli de tanıttı.

Meiller tarafından yaklaşık 25 Yetkili Satıcı personelinin katıldığı eğitim toplantılarından ilki Sakarya’da bulunan Meiller Doğuş Damper fabrikasında gerçekleşti. Genel ürün gamı, yeni ürünler ve uygulamalı pratik bilgilerin verildiği eğitim toplantılarına Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü İlhami Eksin, Meiller Doğuş Damper Genel Müdürü Selçuk Unutur ve Meiller‘in Türkiye’den Sorumlu Satış Yöneticisi Gebhart Wolfgang katıldı.

Meiller eğitim programı hakkında bir açıklama yapan Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü İlhami Eksin, müşterilerine en doğru hizmeti, hızlı ve verimli bir şekilde ulaştırmada eğitimin önemine değinerek “Firmaları ileriye taşıyacak etkenlerin başında, konusuna hakim ve gerekli bilgi donanımına sahip çalışanlar gelmektedir. Meiller, bu bilinç ile gerek kurum içi, gerekse Yetkili Satıcı ve Servislerine, ürün, satış ve satış sonrası hizmetler gibi birçok farklı konularda eğitimler vermektedir. Eğitim programları ile amacımız ürünlerimizi satış aşamasında doğru şekilde hizmet sunarak tanıtmak, satış sonrasında ise müşterilerimize hızlı, verimli, zaman ve maliyetten tasarruf etmelerine yardımcı olmaktır“ dedi.

Meiller Doğuş Damper Genel Müdürü Selçuk Unutur ise bu eğitimlerin dönemsel değil sürekli olduğunu belirterek “Müşterilerimize ve çalışanlarımıza artı bir değer katmak amacıyla verdiğimiz bu eğitimlerde sektörümüzdeki son gelişmeler, teknolojiler, trendler, satış sonrası hizmetlerde kalite gibi konuların önemi işlenmektedir. Bu eğitimlerde çalışanlara, müşteri ilişkileri, müşteri ihtiyaçlarının analizi gibi konularda, uluslararası standartlara ulaşması için gereken tüm bilgiler aktarılmaktadır” dedi.

Unutur, satış ve servis personellerinin sürekli güncel bilgilerle donatılmasının önemine dikkat çekerek “Satış ve servis eğitimlerimiz temel, mesleki ve uzmanlık bilgilerini kapsayan ve gelişmeyi hedef alan içeriklere sahiptir. Bu eğitim müfredatında Meiller merkezinden de veri yardımı almaktayız. Eğitimlerimize yurtdışından katılan Meiller temsilcileri çalışmalarımızı takdirle karşılamakta ve bu eğitimleri örnek göstermektedir” açıklamasında bulundu.

Tek vardiyada 800-1000 Adet Kapasite

Gelen bir soruyu yanıtlayan  Unutur, Meiller’in Sakarya’daki fabrikasının yıllık kapasitesinin şu an 800-1000 adet arasında olduğunu söyleyerek 3 vardiyada kapasitenin ürünün niteliğine bağlı olarak 2 bin 500 – 3 bin adet üretime çıkabileceğini belirtti. İstanbuldaki dev projelere de dikkat çeken Unutur, Türki Cumhuriyetler, Rusya gibi ülkelere ihracat yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Meiller’den 2015 Yılına İki Özel Ürün

Meiller’den 2015 Yılına İki Özel Ürün

Meiller Yetkili Satıcı eğitimleri sırasında 2015 yılında pazara sunulacak 2 yeni ürün hakkında da bilgi verildi. Meiller tarafından ağır yüklerin güven içinde taşınmasını sağlayacak 3, 4 ve 5 akslı şasi ile 40-60 ton azami yüklü ağırlığa sahip kamyon üstü ağır damper “P450” modeli ilk kez sergilendi. Yüksek güçlü 5 kademeli hidrolik pistona sahip “P450”, aşınmaya dayanıklı gövde tasarımı, otomatik açılan ve kapanan arka kapak sistemi ve entegre çarpışma koruyucu ile en ağır yüklerin taşınmasında kullanıcılarının pratik çözüm ortağı olmaya aday.

Daha Hafif Daha Güvenli

2015 yılında Türkiye yollarına çıkması planlanan bir diğer model şu anki modele göre 500 kilogram daha fazla hafifleştirilen “MHPS 43/3”.

Optimize edilmiş “MHPS 43/3” ST Yarı Römork Damperin gövdesi şasi lonjeronları arasında ve daha derinde yer almaktadır. Böylelikle taşıma kapasitesi artarken, düşük ağırlıklı merkez korunmakta ve daha iyi bir yol tutuşu elde edilmektedir. MHPS 43/3’de 4 kademeli 200 bar basınçlı hidrolik pistonun yanı sıra kampana freni bulunmaktadır.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam