Ana Sayfa Manşet Metsan Silobas’tan Eti Maden’e 250 Adetlik Dev Teslimat

Metsan Silobas’tan Eti Maden’e 250 Adetlik Dev Teslimat

Metsan Silobas’tan Eti Maden’e 250 Adetlik Dev TeslimatAnkara Ostim’de üretim yapan Metsan Silobas, Eti Maden işletmelerine yaptığı 250 adetlik konteyner silobas tank teslimatıyla bir rekora imza attı.

Türkiye’nin köklü ve lider silobas firmalarından biri olan Metsan Silobas Sanayi Tic. Ltd. Şti. dev bir teslimata imza attı. Şirketin dış ticaret ayağını oluşturan Metsan Group Dış Tic. Şti. ile kurulan ortaklıkla Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne 250 adet konteyner silobas tank teslimatını tamamladı. Alanında Türkiye’nin en büyük teslimatlarından biri sayılabilecek proje kapmsamında üretilen konteyner silobaslar karayolu, demiryolu ve denizyolu taşımacılığında kullanılabilecek.

Ürün ve proje hakkında bilgi veren Metsan Silobas ve Metsan Group Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Demirel gerçekleştirilen teslimatla ilgili şu bilgileri verdi: “ Daha önce Şişecam Lojistik, Türkon Lojistik, Kolin Lojistik ve Önder-Kum gibi firmalara yaklaşık bin 800-2 bin adet arası pnömatik sistemli Konteyner Silobası teslim etmiştik. 2015 yılı başlarında gelen talepler üzerine ise Eti Maden Bandırma ve Kırka işletmelerinde yapmış olduğumuz AR-GE ve danışmanlık hizmetleri sonucunda bor madeni taşımacılığında çığır açacak yeni bir projeyi ülkemize kazandırmış bulunmaktayız. 2015 ortasında başlamış olduğumuz proje, 5-6 aylık bir sürede tamamlanarak müşterimize teslim edildi. Daha önce pnömatik sistem olarak yapılan boşaltma sistemi buradaki projede farklı bir anlam kazanmıştır. Özel yapmış olduğumuz ve tasarımı tarafımıza ait olan vana sayesinde pnömatik sistem olmaksızın ürün boşaltımı sağlanmaktadır. Tanklar daha sonra pnömatik sisteme dönüştürülebilir sistemle imal edildi.”

Konteyner Silobas Tank

AISI 304L paslanmaz malzemeden üretilen  27 metreküp hacme sahip konteyner silobaslar üst üste 5 adet istiflenerek gerek limanlarda gerekse de dolum, boşaltım istasyonlarında depolama konusunda kullanılabilirlik sunuyor. Boşaltım sistemi, kendisini taşıyan konteyner taşıyıcıların damperleri ya da boşaltım istasyonlarındaki mobil damperlerle çalışıyor. Konteyner silobas tank, taşıdığı ürünün kendi ağırlığıyla beraber boşaltılabilme özelliğine sahip.

Paslanmaz gövde ve ST37 kasaya sahip olan “Konteyner Silobas Tanklar” CE belgesiyle, tüm imalatlar ayrı bir kontrol firması tarafından test edilerek, tutulan raporlar neticesinde teslim ediliyor. Kullanılan tüm malzemeler sertifikalı olduğunu kaydeden Demirel, firmalarının konteyner imalatı konusunda tescil ve tasarım belgesine sahip bir şirket olduğunu ifade ediyor. 30 yıllık bilgi ve tecrübeye sahip olduklarını vurgulayan Demirel, isteğe göre paslanmaz krom, alüminyum, Strenx, Docol ve ST37 malzeme seçenekleri ile ürettiğimiz yarı römork silobas ve basınçlı kaplar ile de hizmetimize devam etmekteyiz” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR