Ana Sayfa Manşet Otokar Damper Treyler Üretimine Başlayacak

Otokar Damper Treyler Üretimine Başlayacak

Otokar Damper Treyler Üretimine Başlayacak

Treyler pazarında 2016 yılında iç pazara odaklanmayı hedefleyen Otokar, damper treyler üreteceğini ve yeni frigorifik modelini tanıtacağını açıkladı.

Otokar düzenlediği bir basın toplantısı ile 2015 yılını değerlendirdi ve 2016 yılı ile ilgili hedeflerini açıkladı. Değerlendirme toplantısına, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar İç Pazar Satış Müdürü Murat Tokatlı,  Pazarlama Müdürü Tarkan Burak ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Beril Gönüllü katıldılar.

Treyler üretiminde müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geniş bir ürün gamına ulaştıklarını da belirten Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “2015’te yurtiçi nakliye araçlarına ağırlık verdik. Ayrıca, teknolojisi, uluslararası standart ve regülasyonlara uygunluğu ile pazarda öncü olan ADR’li tankerde ve frigorifik araçlarda iddiamızı sürdürdük. Tehlikeli madde taşımacılığı, bozulabilir gıda taşımacılığı ve yurtiçi nakliye sektörlerindeki hareketliliğin 2016’da da devam edeceği düşüncesindeyiz. Treyler pazarındaki yeni ürünlerimizi 2016 yılında tüketicilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

otokar-2Treyler pazarının, özellikle uluslar arası taşımacılığa yönelik ürünlerinin satışlarının son dönemdeki gelişmelerden olumsuz etkilendiğini kaydeden Akgül yaşanan sorunları se şu sözlerle özetledi: “Son dönemde Habur geçtiğimiz haftaya kadar kapalı kaldı. Suriye’deki savaş durumu biliniyor zaten. Rusya sorunu nedeniyle o bölgede büyük sorunlar yaşanıyor. Türk nakliyecilerine konulan kota engeli nedeniyle de sıkıntılar devam ediyor.”

Özellikle ADR’li tankerde Otokar’ın iddiasını devam ettirdiğini vurgulayan Akgül, yeni frigorifik araçlarının lansmanını yapacaklarını da kaydederek bu süreçte daha çok  yurtiçi pazara odaklanacaklarını söyledi.

Yurtiçi piyasasında inşaat sektörünün etkisiyle damper satışlarının arttığını açıklayan Akgül, 2016’da damper segmentine gireceklerini söyledi. Uluslararası nakliyeye yönelik araçlara odaklanmalarının bazı segmentlere girmelerini geciktirdiğini ifade eden Akgül, yeni segmentlerle ve modellerle iç pazara daha çok odaklanacaklarını vurguladı.

Kamyon pazarında 2015’i, rekabetin yoğun geçtiği bir yıl olarak değerlendiren Akgül, “Tasarımı, dayanıklılığı, taşıma kapasitesi ve düşük bakım giderlerine sahip hafif kamyon Atlas ile pazardaki konumumuzu güçlendirmek için yapılanma çalışmalarımız devam etti. Özellikle Atlas’ın kamu hizmetindeki yaygın kullanımı devam etti. 2016’da da mevcudu koruyarak, satış ağımızı daha da güçlendirerek tanıtım faaliyetlerimizi artıracağız” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR