Ana Sayfa Manşet Scania Yeni Teknolojilerini Karlı Yollarda Tanıttı

Scania Yeni Teknolojilerini Karlı Yollarda Tanıttı

Scania’dan Yeni Teknolojilerini Karlı Yollarda Tanıttı“Scania Winter 2016” etkinliği kapsamında, Scania, daha verimli ve sürdürülebilir taşımacılık için geliştirilen yeniliklerini tanıttı.

Türkiye distribütörlük faaliyetleri Doğuş Otomotiv tarafından sürdürülen Scania, AR-GE çalışmaları kapsamında geliştirdiği teknolojiler ile karayolu taşımacılığının geleceğine yön vermeye devam ediyor.

ilhami-eksinTest Sürüşü etkinliği kapsamında konuşan Eksin “2015 yılında Euro 6 normlarına sahip araç satışına başladık. 2016 yılında, iş ortağımız Scania’nın, 3 yıl önce Avrupa pazarlarında yaşanan Euro 6 geçişinin ardından yükselen pazar payı başarısını biz de ülkemizde yakalamak istiyoruz“ dedi.

En geniş motor gamına sahip olan Scania, 9 litre 320 ve 360 beygir gücündeki 9 litrelik, 410 ve 450 beygir gücüne sahip 13 litrelik Euro 6 motorlarında sadece SCR sistemini kullanıyor. Egzoz susturucusunun barındırdığı Katalizör, DPF, paralel çalışan iki SCR sistemi ve sonrasında kaçak amonyağı yakalayan filtreler, sürekli sıcaklık, basınç düşümü ve NOx ölçümleyen sensörlerle birlikte Scania motorları, adeta bir kimya fabrikası gibi çalışıyor.

Scania’nın Yüksek Teknolojili Emniyet Sistemleri

2016 model Scania araçlarla pazara sunulacak olan ayrılabilir retarder teknolojisi ile sürtünme kuvvetinden kaynaklanan kayıplar azalırken, yol koşullarına bağlı olmakla birlikte, yaklaşık yarım litre yakıt tasarrufu sağlanabiliyor. Ayrıca 3.500 Nm’den 4.100 Nm’ye yükselen frenleme gücü yanında yüksek çevirme oranı ile düşük hızlarda da yüksek performans elde ediliyor. Araçlarda ayrıca şeritten çıkma ikaz sistemi (LDW), gelişmiş acil durum frenleme sistemi (AEB) ve filo yönetim sistemi teknolojileri yer alıyor.

Alternatif Yakıtlarla Çalışan Euro 6 Motorlar

Scania, doğaya daha az zarar veren alternatif yakıtlarla karbondioksit salınımını en aza indirirerek daha fazla sürdürülebilirlik, verimlilik, güvenilirlik ve ticari kullanılabilirlik unsurlarını araçlarına adapte etme konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

2011 yılında Euro 5 normlarında geliştirilen sıkıştırılmış doğalgaz-CNG ve sıvılaştırılmış doğalgaz-LNG yakıtlı motorlarını tanıtan Scania, CNG ve LNG alternatif yakıt sistemlerinin kullanıldığı Euro 6 normlarında motorları da üretti. Scania 9 litrelik 280 ve 340 beygir gücündeki  doğal gazlı motorlarını müşterilerin hizmetine sunmaya başladı.  1350 ve 1600 Nm maksimum tork üreten 5 silindirli bu motorlar, Scania’nın  düşük devirlerde yüksek tork geleneğini devam ettiriyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam