Ana Sayfa Üstyapı NT Grup Ankomak’ta En Çok Satan İki Modelini Sergiledi

NT Grup Ankomak’ta En Çok Satan İki Modelini Sergiledi

NT Grup Ankomak’ta En Çok Satan İki Modelini SergilediBeton trans mikseri üretiminde 2005 yılından beri uzmanlaşan NT Grup Transmikser, Ankomak Fuarı’na en çok satılan 9 ve 12 metreküplük iki modeliyle katıldı.

2005 yılında Ankara Sarayköy’de kurularak beton trans mikseri üretiminde uzmanlaşan NT Grup Transmikser, 5 bini kapalı olmak üzere 11 bin metrekare alanda üretim yapıyor. 52 çalışanı bulunan NT Grup, yurtiçi beton ve inşaat sektörü yanı sıra yaklaşık 30 ülkeye ihracat yapıyor.

Galip-İnsel-NT-Grup-Genel-SekreteriHer tipini ürettikleri beton mikserleri çoğunlukla çevre ülkelere ihraç ettiklerini kaydeden NT grup Genel Sekreteri Galip İnsel’le Ankomak Fuarında bir görüşme yaptık.

Bölgede bulunan ülkelerde yaşanan sorunlar nedeniyle ihracatta belli bir düşüş olduğunu ancak bazı ülkelerde düzelmelerin yaşandığını ve yeni pazarlara açıldıklarını söyleyen İnsel, şu değerlendirmelerde bulundu: “Hafifletilmiş mikser üretimlerimiz arasında bulunuyor. Ancak genel olarak talep gelmiyor. Sadece belirli lokasyonlardan bazı müşterilerimizden sipariş alıyoruz. Fuarda 12 metreküp ve 8×4 kamyon üzerine monteli bir de 6×4 kamyon üzerine monteli 9 metreküplük modellerimizi sergiledik. Bu araçlardan 9 metreküplük olanı ihraç edilecek. Yurtdışında daha çok 9 metreküplül araçlar satılıyor. Türkiye’de ise en yoğun olarak 12 metreküplük beton mikserleri satılıyor. Ülke ve satışı yapığımız şirketlerin şartlarına göre kamyon üstü veya yarı römork olarak ürünlerimizi satıyoruz.”

Man, Volvo ve Renault Truck’ın onaylı üstyapı üretisi olduklarını da sözlerine ekleyen Ford Otosan’ın üstyapıcısı olmak için çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...