Ana Sayfa Güncel Haberler Nursan Treyler ADR Uygunluk Belgesi Aldı

Nursan Treyler ADR Uygunluk Belgesi Aldı

Nursan Treyler ADR Uygunluk Belgesi AldıNursan Treyler, ADR Uygunluk Belgesi’ni TSE’nin Ostim merkezinde düzenlenen bir törenle teslim aldı. Nursan Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Toprakkale belgeyi TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem Gümrah’dan aldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Toprakkale, 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren ADR yönetmeliği sayesinde taşımacılık ve treyler sektörünün çehresinin değiştiğini belirterek, Nursan Treyler’in de bu değişimin bir parçası olduğu vurguladı. Test ve belgelendirme işlemlerinin Türkiye’de yapılmasıyla uluslararası rekabette avantaj elde ettiklerini ve yurtdışı pazarlarda daha çok yer alacaklarını belirten Toprakkale, “İlk 8 adet ADR’li tankerlerimizi Avrupa’ya ihraç ettik. Bu bile başlı başına hem kamunun hem de özel sektör ne kadar önemli bir iş yaptığının kanıtıdır” dedi.

TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürü Özlem Gümrah da yaptığı açıklamada Türkiye’de güvenli ve çevreci taşımacılığın önünün açıldığını dile getirerek Konya’da ADR belgesinin ilk kez Nursan Treyler’e verildiğini belirterek şunları söyledi: “Her geçen gün ADR’li araçlarla ilgili talepler artıyor. Bu çok mutluluk verici. TSE olarak çok kısa zamanda önemli bir sorumluluğu başarıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam