Ana Sayfa Ticari Araçlar Otokar Almanya’da Euro 6 Motorlu Otobüslerini Tanıttı

Otokar Almanya’da Euro 6 Motorlu Otobüslerini Tanıttı

Otokar-Almanya’da-Euro-6-Motorlu-Otobüslerini-Tanıttı

Avrupa pazarında 2013 yılında ihracat adedini yüzde 40 artıran Otokar, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda 7’den 12 metreye uzanan geniş ürün yelpazesi ile boy gösterdi

Avrupa’daki faaliyetlerini Otokar Europe şirketi ile yürüten Otokar IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda şehiriçi ve turizm sektörlerine yönelik ürün gamını sergiledi. Fuarda çevreci Euro 6 motorlu otobüs ailesini tanıtan Otokar, son 6 yıldır Türkiye’nin en çok satılan küçük otobüsü Sultan’ın Avrupa pazarına özel geliştirilen yeni VIP donanımlı modelini de ilk kez tanıttı.

Avrupalı müşterilerine daha yakın olmak ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 2011 yılında Fransa merkezli olarak kurulan Otokar Europe, IAA ticari araç fuarının yapıldığı Almanya’da da mevcut satış ve servis ağını genişleterek güçlendirdi.

Hedef, Avrupa’da büyük oyunculardan olmak

Kurulduğu günden bu yana operasyonel anlamda Otokar’ın ticari araç ihracat gücünün lokomotifi haline gelen Otokar Europe’un da katkıları ile Otokar, 2013 yılında yüzde 25’lik artışla 117 milyon Euro’luk ihracat geliri elde etti. Avrupa otobüs pazarı 2014 yılının ilk yarısında yüzde 7,3 oranında büyürken, Otokar Europe ilk 7 ayda satışlarını yüzde 14 oranında artırdı. Fransa başta olmak üzere İtalya, İspanya, Belçika ve Almanya pazarlarına odaklanan Otokar Europe, her geçen gün müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına satış ve servis hizmetlerini güçlendiriyor. Otokar Europe, bu yıl ilk kez Kasım ayında gerçekleştirilecek Birmingham Eurobus Expo Fuarı’na katılarak İngiltere pazarı için geliştirilen sağdan direksiyonlu ürünlerini de tanıtacak.

Atlas: “Avrupa pazarında da müşterilerimize yakınız ve ihtiyaçlarını anlıyoruz”

Ali-Murat-AtlasOtokar Europe standında yapılan basın toplantısında konuşan Otokar Europe Müdürü Ali Murat Atlas, Türkiye’de dört yıldır otobüs pazarındaki liderliklerini koruduklarını hatırlatarak Avrupa’da da hedeflerinin büyük olduğunu belirtti. Atlas; “Otokar Europe olarak 2013 yılını başarı ile tamamladık ve Avrupa pazarlarında büyüme stratejimizi sürdürüyoruz.

Avrupa’da Otokar, uzunlukları 7 ile 12 metre arasında değişen ve şehiriçi, servis ve turizm segmentlerine yönelik otobüsleri ile temsil ediliyor. Otokar ürünleriyle oluşturulan filolar sayesinde müşteriler yüksek verimlilik ve operasyonel kârlılık elde edebiliyorlar, çünkü her üründe öncelikli amaç düşük işletme maliyeti, farklı alanlarda kullanılabilme esnekliği ve dayanıklılıkla birlikte gelen uzun ömür. Otokar ürünleri, kullanımda sürdürülebilir katma değer ve yatırımı kâra dönüştürme gibi müşterilerinin gelirlerine doğrudan etki etme özelliğine sahipler.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam