Ana Sayfa Manşet Saf Holland Geleceğin Akslarını Tanıttı

Saf Holland Geleceğin Akslarını Tanıttı

Saf-Holland

IAA Fuarında geleceğin ticari araçlarına yönelik tasarımlar dikkat çekerken treyler sektörünün önemli tedarikçilerinden olan Saf Holland da geleceğin akslarını tanıttı.

2020’ye kadar geleceğin aksların da şimdiden prototiplerini hazırlayan Saf Holland, karbon fiber ve alüminyum alaşımlı malzemeler kullanmış. Geleceğe yönelik olarak hazırlanan sistemlerde dayanıklılık ve hafiflik öne çıkıyor. Yine gelecek sistemler içinde mevcut akslarda bulunan amortisör devre dışı bırakılarak körüğün içindeki bir ventil sistemiyle gerekli olan hava verilerek körük görevi yapıyor.

Hazırlanan sistemlerden bir tanesi de poyranın içindeki yağ eksilmesi durumunda kırmışı ışıkla uyaran bu sistem büyük maliyetli hasarlara karşı taşımacıları ve servisleri uyarıyor.

Saf-Holland-Türkiye-Genel-Müdürü-Bilal-AzizoğluPazardaki gelişmeleri yakından takip ederek alternatif pazarlara yakın ilgi gösterdiklerini kaydeden Saf Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, “Biz standart aks üretmiyoruz. Teknolojik ve yüksek kalite akslarla yol alacağız. Bazı treyler üreticilerinin kendi markalarını üretmesine rağmen fark yaratacağımız müşteriye kazandıran ürünlerle talep edilen markalardan biri olmaya devam edeceğiz” dedi.

Son dönemde akslarda yapılan değişiklikler üzerine de bilgi veren Azizoğlu, yapılan değişiklikleri şöyle özetledi: “Kampanın içi disk sistemlere uyarlanarak yeni bir rulman eklendi ve standart aks diskli sisteme çevrildi. Bu şekilde akslar daha uzun ömürlü ve bakımı daha kolay olacak. En büyük yeniliklerimizden bir tanesi bizim akslarımız hava körüğünün olduğu makas kolu döküm hale getirilerek hafifletildi.

Saf Elleçlenebilir Treylerde Kullanılan Akslarla Daha Güçlü

Türkiye’de geçen sene elleçlenebilir treyler üretiminde kullanılan aksları tedarik edemediklerini ve bu yüzden Pazar kaybı yaşadıklarını da sözlerine ekleyen Azizoğlu, şu anda geliştirilen sistemle körüğün zarar görmediği bu aksları Türkiye’ye satmaya başladık ve büyük treyler üreticileri ve taşımacıların da ürünlerine büyük ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...