Ana Sayfa Manşet Polonyalı Wielton Asırlık Alman Treyler Üreticisini Satın Aldı

Polonyalı Wielton Asırlık Alman Treyler Üreticisini Satın Aldı

Polonyalı Wielton Asırlık Alman Treyler Üreticisini Satın AldıPolonyalı treyler üreticisi Wielton SA, Almanya’nın köklü treyler üreticilerinden olan Langendorf Group’un çoğunluk hisselerini satın aldı.

2009 yılında Avrupa’yı saran küresel durgunluğun etkilerinin silinmesiyle büyüme hedeflerini güncelleyen treyler firmaları satın almalar ve ortaklıklar için harekete geçtiler. Avrupa’dan bu yönde gelen son haberin kaynağı ise hızlı bir şekilde büyüyen Polonyalı Wielton oldu.

23 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen işlemle Wielton SA, Langendorf’un yüzde 80 oranında şirket hisselerini alırken kalan yüzde 20’lik hisse şirketin direktörlerinden Dr. Klaus P. Strautmann’da kaldı.

İmza töreni ise Wielton SA CEO’su Paweł Szataniak, Langendorf Group Genel Müdürü Dr. Klaus P. Strautmann ve Langendorf hissedarı NRW-Bank yetkililerinin katılımıyla Düsseldorf’ta imzalandı.

Satın alma işlemine Langendorf şirketi ve bütün iştiraklerinin de dahi olduğu belirtiliyor. Satın almayla birliket çalışanlarda bir değişiklik olmayacağı ve gelecekte ekibin güçlendirileceği ifade ediliyor. Langendorf marka ismi ve markayla özdeşleşen “Kippermännchen” logoları değişikliğe uğramayacak.

Özellikle Doğu Avrupa ülkelerinde güçlü bir satış ağına sahip olan Wielton Langendorf’un genişleme stratejisini de destekleyecek. Aynı zamanda Wielton ürünleri de Almanya, Benelüks ülkeleri, İsviçre ve İskandinav ülkelerinde Langendorf’un satış gücüyle daha etkin bir şekilde temsil edilecek.

Wielton Group’un biri Polonya diğeri Fransa’da olmak üzere iki üretim merkezi bulunuyor. Ayrıca Wielton’un İtalya ve Rusya’da birer montaj tesisi faaliyet gösteriyor. 2016’nın son günlerinde marka Fildişi sahilinde bir iştirak kurdu ve yarı römork ve treyler montaj tesisini hayata geçiren ilk Avrupalı üretici oldu.

Polonyalı Wielton Asırlık Alman Treyler Üreticisini Satın Aldı

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...