Reklamspot_img
Ana SayfaManşetTIRSAN’ın 2016 İhracatı 120 Milyon Doları Aştı

TIRSAN’ın 2016 İhracatı 120 Milyon Doları Aştı

TIRSAN’ın 2016 İhracatı 120 Milyon Doları Aştı
Türk treyler sektörünün lideri Tırsan, ihracatta da liderliğini sürdürdü. TİM tarafından açıklanan 2016 yılı ilk 1000 İhracatçı Firma listesinde, Tırsan bir önceki yıla oranla ihracatını yüzde 81 oranında artırarak 111. sırada yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırladığı İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırması sonuçları açıklandı. 2016 yılında Tırsan, ilk 500’de yer alan tek treyler markası oldu. Yüzde 100 Türk sermayeli Tırsan, geniş ürün gamı, inovatif ürünleri ve 55 farklı ülkeye yaptığı ihracatlar ile sektörüne öncülük etmeyi sürdürdü.

Tırsan, otomotiv sektörünün sıralandığı ilk 1000 ihracatçı firma arasında ise 21. sıraya yükselerek, 2016 yılında otomobil grubunda ihracatını en çok artıran markalar arasında 2’ci oldu.

Türkiye, Almanya ve Rusya olmak üzere toplamda 4 farklı lokasyonda üretim tesisi bulunan  Tırsan, 2000 yılında Almanya’nın köklü firmalarından Kassbohrer’i  2003 yılında ise Hollandalı Talson Trailer’i bünyesine katmıştı. Tırsan, 5 Temmuz tarihinde Almanya’daki ikinci üretim tesisi olan Ulm fabrikasında, 600’den fazla Avrupalı sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşecek özel tanıtım gününde geniş ürün grubunu sergileyecek.

Avrupa’nın en büyük treyler üreticilerinden biri konumuna gelen Tırsan’ın ihracattaki bu başarısı milli sanayi için de ayrı bir önem taşıyor. Tırsan, Türk mühendislerinin çalıştığı Ar-Ge merkezi ile Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip firması olarak öne çıkıyor. Tırsan yaratıcılıktaki gücünü; Trailer Innovation 2017 yarışmasında  “Trailer Innovation” ödülünü kazanarak gösterdi. Avrupa’da bu ödülü alan tek Türk firması olan Tırsan, ayrıca Kässbohrer markası ile bu sene içerisinde Almanya’da taşımacılık ve lojistik konusunda uzman olan VerkehrsRundschau Dergisi tarafından düzenlenen ankette, 8 farklı kategoride “İmajını En Çok Artıran Marka” olarak birinciliği elde etti

2017 yılında toplam ihracatını 2016 yılına göre yüzde 25 artırmayı amaçlayan Tırsan, 150 milyon dolarlık ihracat cirosu hedefi ile sektördeki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...