Ana Sayfa Yan Sanayi Polser Sektöre İddialı Giriş Yaptı

Polser Sektöre İddialı Giriş Yaptı

Polser Sektöre İddialı Giriş YaptıFrıgoser markasıyla başta gıda ürünlerinin taşınmasında kullanılan frigorifik araç gövdeleri ve karavan kasaları olmak üzere otomotiv sektöründe muhtelif alanlarda kullanılan CTP levha üretimine başlayan Polser, yurtiçi kadar uluslararası piyasalarda da söz sahibi olmayı amaçlıyor.

1986 yılında kurulan bir aile şirketi olan Polser, uzun yıllar faaliyet gösterdiği inşaat malzemelerinden geçiş yaptığı CTP levha üretimiyle treyler ve kapalı kamyon kasası tedarikçilerinden biri oldu.

Polyesterden çatı cephe kaplama malzemelerini üretiminde uzmanlaşan firma 2013 itibariyle ise başladığı 3.2 metre enine kadar polyester levha üretimiyle otomotiv sektörüne girerken, Geçen yıl Almanya’da IAA fuarına Moskova ve Brezilya’da ilgili fuarlara katılarak ihracarını hızla geliştirdi ve 62 ülkeye üretim kapasitesinin yüzde 70’ini ihraç etmeye başladı.

Comvex Fuarı’nda görüştüğümüz Polser Satış ve Pazarlama Müdürü Kağan Armağan, 3.2 metre eninde ve uzunluğunun serbest olduğu yüksek dayanımlı malzemeyle her türlü pazarın ihtiyaçlarına karşılık verebilecek ürünler ürettiklerini söyleyerek, gelişmiş laboratuarlarında talebe yönelik ürün geliştirmesi yapabildiklerini vurguladı.  Müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen renklerden,  yanmaya dayanıklı ve istenilen dayanım düzeyine uygun ürün geliştirebildiklerini açıklayan Armağan, şunları söyledi: “Polyesterin otomotiv sektöründe hafifliği ön planda, bunun yanında korozyona dayanıklı ve anti bakteriyel özelliklere sahip. Türkiye için önü açık bir pazar olarak görüyoruz ve yurtdışında da mevcut bir var. Dünyada üretim yapan 8 üretici firmadan biriyiz. Dış pazarlarla çalışma kültürünü bildiğimiz için hızlı sevkiyat yapma özelliğine sahibiz.”

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...