Ana Sayfa Manşet Ruukki Yeni Ürünlerini Tanıttı

Ruukki Yeni Ürünlerini Tanıttı

Ruukki-special-steelsÖzel çelik üretimi, kaliteli ve özel ürünleriyle sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alan Ruukki, Ankomak Fuarı öncesi düzenlediği bir toplantıyla yeni ürünlerini tanıttı.

Düzenlenen basın toplantısına Ruuki Türkiye Müdürü Özgür Yalçın ve Pazarlama Müdürü Emre Aytaç ta katıldı. Ruuki Türkiye Müdürü Özgür Yalçın’ın kısa açılış konuşmasının ardından konuşan Ruukki Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Hörnfeldt, Türkiye pazarını özellikle taşımacılık, güvenlik ve savunma sanayi ve inşaat sektörlerindeki hızlı büyüme sebebiyle ‘ilgi çekici ve büyümekte olan bir pazar’ olarak nitelendirdi.

Özel çelik ve çelik yapı uzmanlığı ile sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Ruukki, Türkiye’de güvenlik ve savunma sanayi, ulaşım ve inşaat sektörlerinde gerçekleşen büyüme ile gelişimini sürdürüyor. Kentsel dönüşüm projeleri ile daha da gelişen inşaat sektörüne paralel olarak çeliğin yoğun kullanıldığı inşaat ekipman ve makinelerinin üretimindeki artış, balistik çeliğin yoğun kullanıldığı güvenlik ve savunma sanayindeki büyüme Ruukki’nin Türkiye’deki büyümesinde etkili olmaktadır. Türkiye son yıllarda treyler, vinç ve inşaat makinelerinde ciddi bir üretim üssü olmuştur. Özellikle ihracatta kalite, verimlilik önemli bir kriter olarak üreticinin karşısına çıkmaktadır. Bu anlamda Ruukki gerek kalitesi gerekse enerji tasarrufunda önemli bir etken olan hafif malzeme özelliği ile tercih edilmektedir.

Ruukki Yeni Ürünlerini TanıttıYeni ürün tanıtımı için gerçekleştirilen basın toplantısında Türkiye’deki gelişimini anlatan Ruukki Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Hörnfeldt, “Türkiye’de hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. 2009 yılından bu yana faaliyette olduğumuz Türkiye pazarında kısa bir sürede önemli bir büyüme kaydettik. Özellikle otoyol, taşımacılık, inşaat, güvenlik ve savunma sanayine yapılan yatırımlar, bizim burada daha fazla büyüme sağlayacağımızı gösteriyor. Avrupa standartlarına uyum sürecinin bir parçası olarak araçlara getirilen ağırlık sınırı, daha hafif ve daha dayanıklı üretim olanağı sağlayan Optim ve aşınmaya dirençli Raex çeliklerinin tedarikçisi olmamızı sağladı. Türkiye’nin bu ürünlerin en çok kullanıldığı treyler, vinç ve inşaat makineleri üretiminde ve ihracatında sağladığı başarı bize olumlu bir şekilde yansıdı. Ruukki kalitesi ve enerji tasarrufunda önemli bir etken olan yüksek dayanımlı ve aşınmaya dirençli özel çelikleriyle bu sektörlerde de üreticilerin çözüm ortağı haline geldi. Ayrıca İstanbul ofisimizde istihdam ettiğimiz Finlandiyalı teknik uzmanımız ile müşterilerimize sunduğumuz teknik destek hizmetimizde son dönemdeki büyümemizi etkileyen önemli faktörlerden birisi olmuştur.” şeklinde konuştu.

Yeni Ürünler: Optim 700 QL1, Laser Plus ve Optim 960 QL

Ürün yelpazesini yenilikçi ve enerji tasarruflu ürünlerle genişletmek için sürekli olarak Ar-Ge yatırımı yapan Ruukki, sert koşullar için iyileştirilmiş darbe dayanımına sahip Optim 700 QL1 ve otomasyonlu üretim süreçleri için lazerli kesmeden sonra garantili düzlüğe sahip dünyadaki tek çelik olan LaserPlus’ın yanı sıra vinç ve kaldırma ekipmanlarının üretiminde kullanılan yeni ürünü Optim 960 QL’i de basına tanıttı.

Ruukki Türkiye, Kuzey Afrika pazarında da söz sahibi…

Hızlı teslimata olanak sağlayan İstanbul ve Mersin stok sahaları, müşterilere satış sonrasında verilen kapsamlı materyal uzmanlık ve teknik uygulamada verilen destekler sayesinde çözüm ortaklarının memnuniyetini en üst düzeyde tutan Ruukki, Türkiye ofisiyle Kuzey Afrika pazarında da yönetimsel söz sahibi olarak bu bölgeye hizmet veriyor.

Farklı kullanım alanlarına özel Ruukki çelikleri…

Ruukki’nin Optim yüksek dayanımlı çelikleri, daha hafif ürünler, daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek yük kapasiteleri sağlayarak kaldırma ekipmanı, vinç kolları, araç şasi yapıları, damper kasaları, çelik yapılar, köprüler ve konteynırlarda kullanılabilir.

Ruukki’nin Raex aşınma sacları, kullanıldığı ürünlerin ömürlerini uzatır ve yapılarını hafifletirken aynı zamanda kullanım ömrü maliyetlerini azaltır. Uygulamalar içinde hafriyat makineleri için damper kasaları, ekskavatör kepçeleri, iş makineleri, kova ve ataşmanların yanı sıra madencilik makineleri, beton karıştırıcıları, besleyiciler ve bacalar için aşınma parçaları da bulunur.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...