Ana Sayfa Yan Sanayi Ruukki'den Madencilik Sektörüne Özel Ürünler

Ruukki’den Madencilik Sektörüne Özel Ürünler

Ruukki'den-Madencilik-Sektörüne-Özel-Ürünler

Ruukki, madencilik endüstrisinin zorlu koşullarını karşılamak amacıyla formüle edilen Raex ve Optim ürünlerini kısa sürede sağlayarak teknik servis altyapısı ile de müşterilerine çözüm ortağı oluyor.

Finlandiya merkezli özel çelik üreticisi Ruukki, en zorlu koşullarda bile aşınmaya dayanıklı olan Raex ve madencilik sektöründe kullanılacak şekilde geliştirilen Optim ürün yelpazesi ile madencilik sektöründe de lider firmalar arasında yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi ve üretim altyapısı ile tercih edilen Ruukki, aynı zamanda global distribütör hizmet ağı ve ürün tedarik etme hızı ile de müşterisine en kaliteli hizmeti sunuyor.

Zor Şartlara Özel Ruukki Ürünleri

Bakır, nikel, çinko, alüminyum, altın – dünyadaki madenlerin hepsi, büyük miktarlarda atık kayanın yanı sıra tonlarca maden ve mineralleri de çıkarıyor. Bu madenlerin hepsinin tek bir ortak noktası var; zorlu koşullarda büyük miktarlarda sert malzemeleri işlemesi. Birçok maden, kışın sıcaklıkların eksi 40 santigrat derecelere düştüğü ve yazın da 30 santigrat derecelere yükseldiği zorlu hava koşulları ile erişilmesi kolay olmayan bölgelerde bulunuyor ve üretim çoğu zaman gün boyu sürüyor. Ruukki’nin özel çelik ürünleri, madencilik endüstrisinin zorlu gerekliliklerini karşılamak amacı ile formüle edilerek aksamaların yaşanmasını önlüyor.

Raex, Standart Çeliğe Göre 2-3 Kat Uzun Ömürlü

Ruukki’nin Raex ve Optim ürün grubu gibi özel çelik ürünleri, madencilik endüstrisinin zorlu gerekliliklerini karşılamak için formüle edildi. Ruukki’nin ürün yelpazesindeki en sert özel çelik olan ve yüksek dayanıklılık için üretilen Raex, madencilik uygulamaları için ideal sertlikte üretiliyor. Aşınmaya dirençli ve yüksek dayanımlı bir çelik olan Raex’in levha kalınlığı 2 mm’den 80 mm’ye kadar değişebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ruukki Uygulama Müdürü Bogoljub Hrnjez, “Standart çelik ile karşılaştırıldığında kullanım ömrü iki ya da üç kata kadar daha fazla olan Raex, ağır kepçeler, damper gövdeleri, konveyör kayışı, kırıcı ve öğütücülerdeki aşınma parçaları gibi aşınmaya maruz kalan tüm yüzeyler için kullanılabiliyor” şeklinde bilgi verdi.

Ruukki Optim Ağırlığı Azaltıyor

Ultra ince yüksek dayanımlı Optim ürünlerden yapılan yapılar, hafif olduğu kadar güçlü olmasıyla dikkat çekiyor. Optim ürün yelpazesi, rulodan açma plakalar ve levha ürünleri, çelik borular ve boşluklu çelik profilleri içeriyor. Darbe dayanımını arttıran, taşıma kapasitesini yükselten ve yakıt tüketimini azaltan Optim, taşıt ağırlığını azaltmak için bir bütün halindeki Raex’ler ile kombin edildikleri yerde, örneğin ulaşım taşıtlarındaki yapıları desteklemek için kullanılıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam