Ana Sayfa Manşet Sağlık Lojistik, 100 Adet Krone Treyler Aldı

Sağlık Lojistik, 100 Adet Krone Treyler Aldı

Sağlık Lojistik, 100 Adet Krone Treyler Aldı
İzmir Tire’de bulunan fabrikasıyla Türkiye’de de üretim yapan Almanya’nın büyük treyler üreticisi Krone, Sağlık Lojistik’e 100 adet römork teslim etti.

Avrupa’nın en büyük yarı römork üreticilerinden olan ve Türkiye’de de üretim ve satış faaliyetlerini yürüten Krone, Türk nakliyecileri tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Krone, son olarak tüm Avrupa’ya taşımacılık yapan Sağlık Group’a 100 adetlik Mega Liner Huckepack römork teslimatı gerçekleştirdi. Römorkların ilk 50 adedi Krone’nin İzmir Tire’deki fabrikasında yapılan törenle teslim edildi. Sağlık Group, kalan 50 adet aracı yıl sonuna kadar alacak. Teslimat törenine Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün, Krone Ticari Araçlar Satış Yöneticisi Ömürden Özacar, Sağlık Grup Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nahit Sağlık katıldı.

Akgün: “Kaliteden ödün vermiyoruz”

Römorklarının kalitesine sonsuz güvenlerinin olduğunu kaydeden Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün, “Kaliteden ve sağlamlıktan ödün vermeyen üretim yapımız sayesinde firmaların öncelikli tercihi olmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılamak da en çok önem verdiğimiz noktalardan biri. Sağlık Lojistik ile sağlam temellere dayanan ilişkilerimiz var. Kendileriyle işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Nahit Sağlık ise, “Krone’yi öncelikle kalitesinden dolayı tercih ettik. Krone markasına güvenimiz tam. Ayrıca ikinci el değeri ve ikinci el satışlarda bir sıkıntı yaşamayacağımızdan da eminiz. Bu yatırımımız ile birlikte filomuzun yüzde 70’i Intermodel taşımacılıkta kullandığımız Huckepack römorklardan oluşacak. Huckepack römorklar, hem maliyet hem de hız açısından daha avantajlı” dedi.

1978 yılında kurulan Sağlık Group Holding, tüm Avrupa’ya taşıma yapıyor. Merkezi İtalya’da bulunan şirket, ihracata dayalı tüm malların taşımasını gerçekleştiriyor. 450 araçlık filoya sahip olan Sağlık Group’un ayrıca, toplam 100 bin metrekarelik 4 adet deposu da bulunuyor.

Müşteriye özel teslimat

Krone, Sağlık Lojistik’e teslim ettiği Mega Liner Huckepack römorkları, müşterisine özel olarak üretildi. Krone’nin standart olarak ürettiği Huckepack römorklardan farklı olarak, söz konusu römorklar müşterinin talep ve ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlandı.

Tren taşımacılığı ve yüklemesine uygun olan Huckepack römorklar, ADR mevzuatına uygun olarak üretiliyor. 445/45/19,5” ebatlı lastikler yerine 385/55/22,5” ebatlı lastik kullanılması, hem maliyeti azaltıyor hem de yakıt tasarrufu, uzun ömür ve konforlu kullanım sağlıyor. Römorklar, 01.01.2016’dan itibaren ADR’li römorklarda zorunlu hale gelecek olan EBS (Electronic Braking System) ve RSS (Roll Stability System) sistemine sahip. 100 m3’e kadar arttırılmış iç hacme sahip Mega Liner’ın, gümrüklü römorklarda dışarıdan gelebilecek saldırılara/hırsızlığa karşı daha dayanıklı branda gövdesi, esnek yükleme kabiliyetine sahip. Römorklar, ayrıca, KTL (Katodik kaplama) tesisinde şasi ve boyalı parçalar için, toz boya işlemi öncesinde, optimum korozyon/pas koruması ile kaplanıyor.

Krone İlk 6 Ayda 573 adetlik Satış Yaptı

Krone İlk 6 Ayda 573 adetlik Satış Yaptı

Avrupa’nın en büyük treyler markalarından Krone, en modern fabrikası olan İzmir Tire’de gerçekleştirdiği üretim ile yerli marka haline gelirken, 2015 yılının ilk 6 ayında toplam pazarda en çok tercih edilen treyler markaları arasında yerini aldı.

Türkiye pazarında, üstün teknolojisi, kalitesi ve kullanıcı dostu pratik çözümleri ile kısa sürede pazarın önemli bir markası haline gelen Krone, 2015 yılının ilk 6 ayında 573 adetlik satış gerçekleştirdi.  Alman treyler devi Krone’nin Almanya dışındaki tek yatırımı olan Tire fabrikasında Mega Liner Profiliner, BoxLiner ve Extreme Liner gibi modeller üretiliyor.

Akgün: “Pazarın üzerinde büyümeyi hedefliyoruz”

2015 yılının ilk 6 ayında gerçekleşen treyler pazarını değerlendiren Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün, yılsonunda pazarın üzerinde büyüme rakamı elde etmeyi hedeflediklerini belirterek; “Krone’nin en modern fabrikası olan Tire’de

müşteri memnuniyeti doğrultusunda standart Krone kalitesine sahip, birinci sınıf ürünlerin üretimini gerçekleştiriyoruz. 2015 yılının ilk 6 ayında gerçekleştirdiğimiz 573 adetlik satış ile yüzde 13’lük pazar payı ile en çok tercih edilen markalar arasında yerimizi aldık. Yılın ikinci yarısında da satış adetlerimiz ile birlikte pazar payımızı daha yukarılara taşımak istiyoruz. Yeni satış stratejisi ve organizasyon ile beraber orta vadede hedefimiz yüzde 20 pazar payı” açıklamasında bulundu.

Krone, müşterilerinin çözüm ortağı olma ilkesi doğrultusunda Krone Finans ile finansal çözümler de sunuyor. Krone Finans, işbirliği gerçekleştirdiği 3 banka aracılığıyla müşterilerine alternatifli finansal çözümler sağlıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...