Ana SayfaÜst HaberlerSatış Rekoru Kıran Knorr-Bremse Büyümeye Odaklanıyor

Satış Rekoru Kıran Knorr-Bremse Büyümeye Odaklanıyor


Ticari araçlar Raylı ve için fren sistemi ve diğer alt sistemleri üreticisi olan Knorr-Bremse, geçtiğimiz yılda önemli rekorlar çıktı. Şirket, sunduğu sistemleri ve dünya çapında piyasa konumu sayesinde 2017 mali yılında 6,24 milyar Avro ile satış rekoru kırdı . Döviz kurundan kaynaklanan büyük ve sıra dışı harcamalar (75 milyon €), Haldex’in satın alınması ve IFRS’ye geçiş maliyetine rağmen faiz, vergi ve amortisman öncesi kar 2017’de 1,06 milyar Avro oldu (2016: 1,01 milyar €).

Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Deller, “Sıra dışı harcamalara rağmen 2017 yılında hesaplarımızı rekor rakamlar ile kapattık ve karlı ve sürdürülebilir büyüme peşinde olmaya devam edeceğiz” dedi. Deller, “Dijitale geçiş, kendi kendine sürüş ve elektriklendirme, geleceğin trendleri ve bunlar önümüzdeki on yıl için iki bölümümüzün çalışma şeklini belirleyecek. Otomatik sürüş için Knorr-Bremse Steering Systems’ı veya elektriklendirme için Kiepe Electric gibi amaca yönelik satın alımların da sayesinde, bu gelişmeler için ideal bir konumdayız. Müşterilerimiz ve ortaklarımız ile aktif bir şekilde taşıma sektörünün geleceğini şekillendireceğiz” dedi.

Markanın Ticari Araç Sistemleri bölümü  2,93 milyarAvro satış yaparak rekor kırdı (2016: 2,52 milyar €). Vergi hariç 385 milyon Avro gelir elde edildi. Özellikle Çinli Dongfeng Motor Group ile yapılan işbirliğini geliştirerek yeni nesil ağır hizmet tipi kamyonlar için şanzıman kontrollü ünitelerinin geliştirilmesi, bölümün gelişiminde olumlu etki yapmaya devam etmesi bekleniyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...