Ana Sayfa Treyler Meiller Avusturya’da Yeni Fabrika Kuruyor

Meiller Avusturya’da Yeni Fabrika Kuruyor


Avusturya’da, her yıl Waidhofen ve Asten’deki iki fabrikada yaklaşık 1500 damper üretiliyor. Avusturya’daki Meiller iştiraki yıllık yaklaşık 33 milyon Euro olan cirosu da artış eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, her iki bölgedeki kapasitenin sınırlarına ulaşmasıyla ve aralarında 65 kilometre olan iki fabrikada oluşan lojistik zorluklar dolayısıyla yeni fabrika yatırımı kararı alındığı ifade ediliyor. Yönetim mevcut iki fabrika yerine  tüm üretimi tek bir yerde yoğunlaştırmaya karar verdi.

Yeni fabrika Oed-Öhling’teki Waidhofen ve Asten’deki tesislerin ortasında yer alacak. Doğrudan Viyana’ya giden otoyol çıkışında bulunan yaklaşık 6 hektarlık alanın firmanın gelişimine katkıda bulunacağı ifade ediliyor. Waidhofen’den 85 çalışanın ve Asten’in 35 çalışanının yeni bir işyeri bulacağı bir ofis binası ve üç salon alanı ve 12.000 metrekareden’den fazla brüt alanlı bir üretim binası planlanıyor. 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacak olan yeni lokasyona toplam 22 milyon avro yatırım yapılacak. Meiller Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Haselsberger konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:”Oed, hem mevcut lokasyonlardan hem de Ybbstal ve Mühlviertel’den çalışanlar için kolayca erişilebilir”

Meiller’da müşterinin, çelik konstrüksiyon, hidrolik ve kontrol elektroniklerini tek bir kaynaktan aldığı ifade edilirken bileşenlerin uyumluluğunun marka ürünleri verimlilik ve hizmet ömürlerindeki etkisine vurgu yapılıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR