Ana SayfaTicari AraçlarAğır TicariScania Super 560S Çekicilerin Teslimatını Gerçekleştirdi

Scania Super 560S Çekicilerin Teslimatını Gerçekleştirdi

Scania 19 firmaya 20 adet Super 560S araçları Beykoz Kundura Fabrikası’nda düzenlenen törenle teslim etti. 

Scania Satış Müdürü Bayazıt Canbulat, “Geçen yıl Avrupa’da yapılana yapılan yakıt yarışmasın da birinci oldu ve en yakın rakibine fark attı. Net ispatlanmış yüzde 8 yakıt tasarrufumuz var. Senede 100 bin kilometre yapan bir araçta 3 bin litre yapar. Bu tasarrufu sadece motor ile yapmıyor, diferansiyelimiz değişti, şasimiz değişti” diyerek verimliliğe dikkat çekti. 

Satış sonrası hizmetleri ile müşterilerinin 24 saat yanında olduklarını söyleyen Canbulat, Türkiye’de satılan bütün Scania’lar bakım anlaşmalı olduğunu belirtti.

Canbulat, Scania için özel paket hazırlayacaklarını bu paketin içinde Meiller, Wielton araçlarla birlikte  kredinin olacağını söyledi.

Araçlarda beygir gücü yerine torkun daha önemli olduğunu vurgulayan Canbulat, “İstediğiniz kadar aracın önüne beygir yazın, önemli olan torktur. 500 beygir gücündeki aracımız en yüksek torku 900-1320 devir arasında veriyoruz. Yükü taşıyan torktur. Bu araçları kullandığınız zaman göreceksiniz 540 beygir gücündeki aracımız 600 beygir gücünde olacak” dedi.

Pazar hakkında da bilgiler veren Canbulat, “Pazar 37 bin adetlerde kapanacak. Scania olarak yılı 2 bin 600 civarında kapatacağız. İthalde birinciyiz tüm markalar arasında üçüncüyüz. Gelecek yıl pazar biraz daralacak. Gelecek yılın ilk çeyreğinde pazar iyi olacak, biraz düşüşten sonra ikinci altı aydan sonra tekrar yükselmeye başlayacak” değerlendirmesinde bulundu. 

Stümer: Scania, yılı başarılı bir şekilde tamamladı

Scania Ülke Müdürü Per Stümer de yaptığı konuşmada, “Aracımızı pazara sunduğumuz için mutluyuz. Şu ana kadar üretilmiş en iyi aracımız. Türkiye pazarı bizim için çok önemli, bu nedenle sizler de müşterilerimiz olarak bizim için çok önemlisiniz. Servislerimiz,  bayilerimiz, Doğuş Otomotiv ile olan iş birliğimiz çok önemli. 2023 yılı Scania için iyi bir yıldı. 2024’ü zorlukların olacağı bir yıl olarak öngörüyoruz. Lojistik eko sisteminde sürdürülebilirliğin de sözlerini veriyoruz. Siz iş ortaklarımızla beraber zorlu yılı atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Taşkala Lojistik Filosuna 5 Adet MAN Çekici Kattı

Gaziantep merkezli Taşkala Lojistik 2024 araç yatırımı kapsamında filosunu 5 adet MAN TGX 18.520 çekici ile güçlendirdi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’de 2024 yılı...