Ana SayfaTreylerSchmitz Cargobull’un Akıllı Çözümlerine Treyler İnovasyon Ödülü

Schmitz Cargobull’un Akıllı Çözümlerine Treyler İnovasyon Ödülü

Schmitz Cargobull, IAA Ticari Araçlar Fuarında “Yüzde 100 Akıllı”  konseptiyle son döemde geliştiridiği teknoloji ve ürünleri sergiledi. Fuarın en kalabalık alanlarından birine ev sahipliği yapan Schmitz Cargobull’un ürün ve servis uzmanları son iki yıldır yoğun bir şekilde çalıştığı yeniliklerin temelini toplam sahip olma maliyetini azaltmak oluşturuyor.

Uluslararası uzmanlardan oluşan Treyler İnovasyon Ödülleri jürisi, SmartTrailer konsepti olarak adlandırılan kategoride Schmitz Cargobull’u ödüllendirdi. Hannover’deki IAA Ticari Araçları fuarında düzenlenen ödül töreninde Schmitz Cargobull AG CEO’su Andreas Schmitz. “Bu ödül araç konseptimize harika bir yanıt oldu. Bu ödülü endüstri uzmanlığımızın bir teyidi olarak görüyoruz” dedi.   Schmitz Cargobull’un SmartTrailer konsepti, ekstra opsiyonel sensör ekipmanı da içeren yeni nesil telematik donanımına dayanıyor. Müşteriler özellikle konseptin tüm ilgili sensörleri bağlayabilme ve ilgili treyler bileşenlerini doğrudan telematik sistemi üzerinden izleme özelliğinden faydalanabiliyor. Geçmişte, her bir komponen genellikle kendi sensörüne ve iletim elemanlarına bağlı olarak bağımsız bir birim olarak çalışırken Schmitz Cargobull’un SmartTrailer konseptinde, her bir bileşen doğrudan lastik basınç izleme sistemi, kapı sensörleri, kapı kilitleme sistemi veya sıcaklık kaydedici olmak üzere telematik kontrol ünitesine bağlanarak işlev kazanıyor.

Fuarda S.KO Yarı römork ürün serisi içinde bulunan S.KO COOL frigorifik modelini sergileyen Schmitz Cargobull, gelişmiş soğutmalı kutu gövdesiyle birlikte telematik sistemi de bu modelde standart olarak sunacak.  Markanın soğutucu ünitesi S.CU soğutma ünitesi ve telematik sistemi içeren çözümü ile taşımacılık soğuk zincir lojistiği için optimize edilmiş komple bir paket halinde tanıtan Schmitz Cargobull, fuarda ayrıca, elektrikli soğutucu ünite konseptini de ilk defa sergiledi. Tamamen emisyonsuz olarak çalışan ve özellikle dağıtım operasyonlarında kullanılması amaçlanan prototipi çevreci taşımacılık anlayışına önemli ölçüde katkıda bulunması bekleniyor.

S.CS tenteli treylerinde POWER CURTAIN adı verilen sistemini de sergileyecek olan Schmitz Cargobull, bu sistemi artan nakliye verimliliği ve etkili zaman yönetimi taleplerini karşılamak üzere tasarlandı. DIN EN 12642 Kod XL’ye göre sertifikalı araç, flexten bantlar ve brandaya entegre çelik tel sayesinde destek çıtaları olmadan güvenlik standartlarını sağlıyor. Yükü emniyete almak için zaman alıcı bir işlem olmaksızın daha hızlı yükleme ve boşaltmada imkanı sunan teknoloji hırsızlığa karşı yüksek koruma sağlıyor.

S.CS MEGA perdeli yarı römorklar yeni haddelenmiş şasi sayesinde, 300 kg daha hafifleyerek kullanıcısına avantaj sağlıyor ve temel ekipmanla 6,290 kg’lık bir boş ağırlığı sahip. Schmitz Cargobull fuarda aynı zamanda S.CS UNIVERSAL kayar perdeli treyler, M.CS perdeli kamyon römork ve Z.CS merkezi akslı tenteli aracını da tanıtacak.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...