Ana SayfaGüncel HaberlerTicari Araç Trendleri Knorr-Bremse Standında

Ticari Araç Trendleri Knorr-Bremse Standında

Araç üreticileri ve filo işletmecileri birlikte yolcu ve yüklerin verimli ve kazasız bir şekilde taşınması yönünde adım atan Knorr-Bremse, IAA’daki standında iki adet yeni nesil disk frenini ilk kez tanıttı.

SYNACT kamyonlar için iki pistonlu fren ve düşük aks yükü olan kamyonlar ve treylerler için NEXTT tek pistonlu frenlerle birlikte şirketin yeni nesil Global Ölçeklendirilebilir Fren Kontrolü (GSBC) sistemi de IAA’da tanıtıldı. GSBC, kullanıcılara ABS ve EBS uygulamalarını takarken maksimum esneklik sağlayan modüler yapısının yanı sıra çok çeşitli otomatik sürüş işlevleri için bir entegrasyon platformu oluşturuyor.  Bu da Knorr-Bremse’nin direksiyon sistemi portföyü ile birlikte GSBC’yi ticari araç sektöründe otomatik sürüşü mümkün kılmak için önemli bir modül haline getiriyor.

Knorr-Bremse, New Mobility World Live ie fuarın dış alanında otomatik sürüş işlevleri için sistem çözümlerini de uygulamalı olarak tanıttı.  Knorr-Bremse standı burada tamamen yarı treyler ve treylerlere yönelik çözümlere ve satış sonrası için TruckServices ürünlerine ayrıldı.  Burada odaklanılan ana konular yeni nesil (G3) Treyler EBS’si ile fren kontrolü ve şasi yönetimi, tüm teker sonu portföyü ve iTAP ile uzaktan treyler kontrolü, kullanıcı dostu mobil uygulama da dahil olmak üzere akıllı Trailer Access Point teknolojisi oldu.  Ayrıca fuarda orijinal ekipman standartlarına göre yenileştirilmiş EconX ürün çeşitleri de tanıtıldı.

Knorr-Bremse’nin IAA’da tanıttığı yenilikler, sektörün mega trendlerine karşılık gelen dört ana konu etrafında gruplara ayrıldı: Trafik güvenliği ve kazaları azaltma,  bağlantı imkanları, emisyon azaltma ve elektrikli araçlar ve otomatik sürüş.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...