Ana Sayfa Yan Sanayi ThyssenKrupp Türkiye’deki İlk Yılında Hedeflerini Aştı

ThyssenKrupp Türkiye’deki İlk Yılında Hedeflerini Aştı

ThyssenKrupp Türkiye’deki İlk Yılında Hedeflerini AştıTürkiye pazarına çelik servis merkezi hizmetleri sunan Askon Demir Çelik ve organizasyonu yürüten Nazal Metal işbirliğiyle giren ThyssenKrupp ilk yılın ardından hedef büyüttü.

Altı aylık bir hazırlık döneminin ardından geçen yıl ekim ayında Türkiye pazarında ThyssenKrupp ürünlerini satmaya başladıklarını söyleyen Nazal Metal Genel Müdürü Halit Özarslan, o günden beri bütün bölgelere ve binlerce kişiye ulaşarak sürekli gelişen bir yönde ilerlediklerini söyledi.

Satış miktarlarının ve müşteri sayılarının arttığını açıklayan Özarslan, Askon Demir Çelik’le birlikte sadece çelik veya plaka değil çeliğin plakanın kesilip bükülüp işlenip aşınma parçaları halinde servis edilmesine dönüştürerek katma değer oluşturduklarını ifade etti.

Çeliği işleyerek sektörde önemli bir boşluğu doldurduklarını vurgulayan Özarslan, her türlü ölçüyü stoklarında bulundurarak çok çabuk sevkiyat yapabilmelerinin de iddialarını arttırdığını söyledi. Özarslan, şunları söyledi: “Müşterilerimiz arasında üstyapıcılar, ağır iş makineleri, makine sanayi, termik santral, çimento firmaları, maden sektörü, kırma-eleme tesisleri, asfalt fabrikaları, ağır sanayi tesisleri bulunuyor. Malzeme kalitesine insanların yaklaşımının uzun vadeli olması gerek. Son kullanıcıların üretim yaparken daha kaliteli çelik kullanımına yönelmeleri hem müşterilerin menfaatine hem de ülkenin menfaatine olacaktır. Örneğin kamyon damperi üretirken kaliteli ve uygun çelikle yüzde 50 malzemeden kazanç sağlanırken kullanım ömrü en az 5 kat ömrü artıyor.”

Askon Demir Çelik Müşteriye Avantaj Sağlıyor

Malzeme bilgisinin geliştirilmesinin önemine değinen Askon Demir Çelik Heavy Plate Bölümü Çelik Servis Merkezi Yetkilisi Sait Özer Ekinci ise teknik anlamda tüketici ve kullanıcılara firma desteğini sağladıklarının altını çizdi. Müşterinin bilgilendikçe sektörün çehresinin değişmeye başladığını aktaran Ekinci, Askon Demir Çelik olarak verdikleri hizmetlerle müşteriyi ek yatırım yapma külfetinden kurtardıklarını ayrıca zaman avantajı sağladıklarını açıkladı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR