Ana Sayfa Yan Sanayi ZF Türkiye’deki 25. Yılını Kutladı

ZF Türkiye’deki 25. Yılını Kutladı

ZF Türkiye’deki 25. Yılını KutladıDünyanın önemli güç aktarma ve aks üreticilerinden biri olan ZF Türkiye’deki 25. yılını Condrad otelde, şirket üst düzey yöneticileri ve davetlilerin katılımı ile kutladı.

Şanzıman, aks şanzımanı ve güç aktarma modülleriyle, şasi teknolojisinde ise şasi sistemleri, şasi komponentleriyle otomotiv ve ticari araç endüstrisinin önemli tedarikçilerinden biri olan ZF Türkiye’deki 25. Yılını büyük bir organizasyonla kutladı.

ZF Türk Genel Müdürü Ali OruçAçılış konuşmasını gerçekleştiren ZF Türk Genel Müdürü Ali Oruç, 1983 yılında ZF’de işe başladığını ve 1988 yılında ise ZF Türk’ün kurulduğunu belirterek, şu anda Türk 7 gün 24 saat servis veren 18 yetkili ve 36 yedek parça bayiimiz bulunduğunu söyleyerek,  “ZF Türkiye’ye yalnızca ürün ihraç etmiyor, aynı zamanda Türkiye’den hammadde ve yarı mamul ithal ediyor. Türk otomotiv yan sanayisine yeterli destek verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan ZF Services Almanya Yönetim Kurulu Üyesi ve ZF Services Türk Yönetim Kurulu Başkanı Dietro Della, ZF’nin iki yıl sonra 100’üncü yılını kutlayacağını söyledi. “Dünya çapında 12 üretimZF Services Almanya Yönetim Kurulu Üyesi ve ZF Services Türk Yönetim Kurulu Başkanı Dietro Della tesisi bulunuyor. Türkiye’de iki üretim tesisimiz var. Binden fazla kişi çalışıyor. 2012 yılında 17 milyar Euro ciro ile yüzde 12 büyüme elde edildi. İstihdam oranımız yüzde 5 arttı. 1.2 milyar Euro’luk yeni yatırımın 861 milyon Euro’su Ar-Ge bölümü oluşturuyor” diyerek ZF hakkında bilgi veren Della, ZF’nin 2025 hedefini ise 40 milyar Avro ciro olarak açıkladı.

ZF Otobüs Grubu Genel Müdür Yardımcısı Andreas Moser ise, ZF Türk ekibinin iş ortakları ile güvene ve dostluğa dayanan bir ticaret köprüsü oluşturarak inanılmaz bir iş başardığına vurgu yaparak Türkiye’nin ekonomik başarısından guru duyduklarını söyledi.

Son konuşmacı olan OSD Genel Sekreteri Ercan Tezer ise Türkiye’de fabrika yatırımları bulunan ZF’nin kutlayarak başarı dileklerini iletti.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...