Ana Sayfa Teknoloji Ticari Araçta Alüminyum Kullanımına Arconic’ten Yeni Bakış Açısı

Ticari Araçta Alüminyum Kullanımına Arconic’ten Yeni Bakış Açısı

Reklam

Arconic, treyler ve ticari araçlarda alüminyumun kullanım alanının nasıl gelişebileceğini gösteren  konseptini IAA’daki standında sergiledi. Daha çevreci ve daha verimli taşımacılık çözümleri için hafifleştirme trendinin daha farklı alanlarda gelişeceğini endüstriye göstermek isteyen Arconic,  sadece jant değil uzay araçlarından çok faklı alanlara kadar özel ürünler geliştiriyor.

Son dönemde jantta yapılan geliştirmelere baktığımızda mega treylerler için yeni Dura Bright EVO jantını geliştiren Arconic yetkilileri 21,6 kilogram ağırlığındaki bu jant normal bir janta göre neredeyse yüzde 50 ağırlık avantajı sağladığını ifade ettiler. Ağırlığın yanı sıra bakımın ve temizliğin çok kolay olduğu bu jantın LvL One olarak da tedarik edilebileceğini kaydederek taşımacılık sektörüne yönelik ürünlerinin özelliklerini de geliştirdiklerini açıkladılar.

Ağır taşımalar için bir başka ürünümüzü daha sergileyen Arconic, yıpranmalara karşı ürünlerindeki geliştirmeye devam ettiğini kaydeden yetkililer, çevreciğin öne çıktığı ticari araç endüstrisine daha fazla katkıda bulunabileceklerini ifade ettiler.

Spesifik olarak süt taşımacılığına yönelik araçlara yönelik jantlarla yıpranmayı engelleyecek jant kenarlarıyla dikkat çeken ürünlerini de tanıtan Arconic, geçen yıl tanıttığı bu jantların yanı sıra otobüs üreticilerine yönelik jantlarını da fuarda sergiledi. Offroad uygulamalar için treyler fren disklerini koruyan özel delik sistemine sahip Alcoa Workhorse isimli jant geliştirdiklerini söyleyen Arconic yetkilileri daha fazla taşımaya destek olan ürünlerinin bakım gerektirmediğini ve verimliliği artırdığını vurguladılar.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks Pazara Umutla Bakıyor 2021’de Rekor Hedefliyor

2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılayan Ford Trucks, pandeminin etkilerine rağmen başarılarla geride bıraktığı 2020’nin ardından önümüzdeki...
Reklam
Reklam