Ana Sayfa Treyler TREDER Ailesinin En Yeni Üyesi: Meiller Doğuş Damper

TREDER Ailesinin En Yeni Üyesi: Meiller Doğuş Damper

TREDER Ailesinin En Yeni Üyesi: Meiller Doğuş Damper

Meiller’in en genç fabrikasını kuran Meiller Doğuş Damper Şirketi Adapazarı’ndaki fabrikası ile Treyler Sanayicileri Derneği’ne (TREDER) katıldı.

Dünya üzerinde 400’ü aşkın servis noktası, 2000’in üzerinde çalışanı ve 160 yıllık üretim tecrübesiyle, Avrupa Pazarı’nın en büyük oyuncularından F.X. Meiller Doğuş Damper Sanayi,  TREDER’in 17. Üyesi oldu.

Türkiye ve Rusya başta olmak üzere, farklı ülke pazarlarına kamyon üstü damper ve yarı römork damperlerini 6200 metrekare kapalı olmak üzere toplam 17000 metrekare alanda kurulu üretim tesislerinde üreten firma, metal işleme, kaynakhane, kumlama-astar-son kat fırın kabinleriyle yüksek teknolojili üst yüzey işleme ve araç üstü montaj yapabiliyor.

Şubat 2014’te ISO 9001 Kalite Sistem Belgesini alan firmanın yeni hedefi, ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik belgesiyle kaynak kalitesini pekiştirmek.

Firma IT altyapısını, Meiller ile online ortak veri tabanı üzerinden SAP-ERP programı oluşturuyor. Bilişim desteği ve güvencesini ise Garanti Teknoloji sağlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TREDER Başkanı Kaan Saltık, “TREDER’in 25 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulunda, üyeliği oybirliğiyle gerçekleşen Meiller Damper’in sektördeki önemli firmalar arasında olduğunu ifade ederek, sektörümüzün üretim standartlarının ve kalitesinin sürekli iyileştirilmesi için çalışmaya devam edileceği prensibi çerçevesinde bu üyeliğin gerçekleştiğini belirtti.  

Meiller Doğuş Damper Genel Md. Selçuk Unutur da TREDER üyesi olmaktan memnun olduklarını ve bundan sonra da diğer üyelerle birlikte işbirliği içinde sektördeki çalışmalara katılmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR