Ana Sayfa Treyler Star Yağcılar Markası Artık Star Treyler İsmiyle Yollara Çıkacak

Star Yağcılar Markası Artık Star Treyler İsmiyle Yollara Çıkacak

Star Yağcılar Markası Artık Star Treyler İsmiyle Yollara Çıkacak

Farklı modellerde ürettiği kamyon kasaları ve treylerlerle büyümesini sürdüren Star Yağcılar, ürün yelpazesini ve servis hizmetlerini çeşitlendirerek büyürken yeniden yapılanarak Star Treyler ismini kullanacak.

1994 yılında servis hizmetleri vererek İzmir’de kurulan Star Yağcılar, bugün bölgede üstyapı ve treyler imalatı gerçekleştiren önemli bir ticari araç servisi olarak da dikkat çekiyor.  1997 yılında başladığı treyler ve üstyapı üretiminde bugün yıllık 120 adet treyler ve 250 adet üstyapı üretime ulaşan Star Yağcılar, bugün önemli bir değişim öncesi son hazırlıklarını yapıyor.

Bundan sonra ürünlerini Star Treyler ismiyle piyasaya sunacaklarını aktaran Star Yağcılar Genel Müdürü Hasan Yağcı, “Star Yağcılar olarak 2013 yılında bir adım daha büyümeğe devam ettik 2014 yılında da bunu devam ettireceğiz. Yeni ürünlerimizle büyüdük ve Star Treyler markasını tanıtma çalışmalarımız devam ediyor. Tenteli, damperli ve konteyner taşıyıcı, platform treyler modellerini yeniden tasarlayarak piyasaya yeni markamızla sunacağız” dedi.

Isuzu Yetkili Servisi Hizmete giriyor

Satış sonrası hizmetlerimizde kamyon veya treylerde marka gözetmeksizin müşterilerin filolarına servis hizmeti verdiklerini aktaran Yağcı, iki yıldır yetkili BMC servisi olarak hizmet verdiklerini söyleyerek şunları söyledi : “Herkesin bildiği gibi bizim biraz şanssızlığımız oldu ama 2014 yılında markanın yeniden ayağa kalkmasını bekliyoruz. 2014 yılında Anadolu grubu ile Isuzu servisi anlaşmalarımız oldu. Nisan ayında yetki belgemizin gelmesi ile servislerimize başlayacağız. Servisimiz İzmir-Ankara karayolunun 30. Kilometresinde bulunuyor. Hatay İskenderun’da bir Önder Otomotiv isminde bir bayimiz var ve orada doğrudan treyler satışı yapıyoruz. Ayrıca İzmir’deki metal işleme tesislerimize ek olarak Gebze’de metal işleme yerimiz bulunuyor. Beymaş Metal isminde inşaat, maden, baraj, otomotiv ve savunma sanayi gibi firmalara tedarik sağlayan bir firmaya yüzde 50 ortaklığımız var. Önümüzdeki dönemde özellikle ihracat yapabilecek bayilerle işbirliğine açığız.”

Yeni Modeller Kullanıcıya Avantaj Sağlıyor

2014 yılını yenilenme yılı olarak belirlediklerini ve buna göre çalışmalar yaptıklarını söyleyen Yağcı, Yeni geliştirdiğimiz geri dönüşüm ünitesi olarak araç üstü treylerin üzerine konteyner taşıyıcı 2013 ve 2014 geçişimizdeki ilk modellerden biri.  Konteyner taşıyıcı ürünümüz alana, taşıyana, kullanana kar etme olanağı tanıyor. Daha önce ürettiğimiz geri dönüşüm üniteleri 18-20 metreküp kapasiteye sahipti. Şu anda 24 metreküp ve 40 metreküp arasında değişebilen kapasitelerle araçta yakıt aynı olduğu için daha fazla taşınabilecek. Özellikle kâğıt gibi hafif maddelerde daha verimli olacak ve müşterileri de bu yönde cezbedecek. Müşterilerimize operasyon sırasında kolaylık sağlayabilmek ve tonajını arttırabilmek için kapaklı yarım boru tipi treylerlerimiz tasarladık. Ayrıca havuzlu rulo saç taşıma treylerlerini üretmeye başladık.  Araçları hafifletebilmek için genelde Thyssenkrupp metallerinde olan XAR ürünlerinden kullanıyoruz ve müşterilerimizden de olumlu tepkiler alıyoruz. Daha hafif treyler üretip müşterilerimizin yükünü nasıl daha çok arttırırız.

Küvet Damper Satışları Artıyor

Kamyon üstyapısında ağırlıklı olarak küvet tipi damperler sıfıra yakın servis maliyetlerinden dolayı çok yoğun olarak talep ediliyor. Araç muayene istasyonlarının etkisiyle kimsenin artık standart dışı boyutlarda araç almak istemediğini kaydeden Yağcı, İzmir’in ulaşım imkanlarının yüksek olmasının  sebebiyle bölgenin her zaman önemli bir potansiyele de sahip olduğunu aktardı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam