Ana Sayfa Güncel Haberler Iveco, Yeni Daily 2014’ü İlk Defa Görücüye Çıkarıyor

Iveco, Yeni Daily 2014’ü İlk Defa Görücüye Çıkarıyor

Iveco New-Daily-2014

Tamamıyla yeniden tasarlanan araç, geleneksellikle yeniliğin kusursuz bir kombinasyonu. Daily serisinin kendini kanıtlamış güçlü yanlarını daha da ileriye taşıyan yeni Daily, yol tutuşu, taşıma kapasitesi, yakıt verimliliği, sürülebilirlik ve konfor değerlerini sınıfının en üst seviyesine çıkarıyor. Yeni Daily serisi, dünyanın dört bir yanındaki nakliye operatörlerine bütün görevlerde birinci sınıf bir panelvan ve en kaliteli şasi kabinini sunuyor.

Yeni Daily 2014: Kısaca, şimdiye kadarki en iyi Daily

Yakında piyasaya sunulacak olan Iveco Daily serisinin üçüncü nesil araçları, Haziranın ilk haftasında Torino’da tanıtıldı. Türkiye’de 2014 yılının sonunda satışına başlanacak olan Yeni Daily, 2015’in başında Asya Pasifik bölgesindeki pazarlara ve Doğu Avrupa pazarlarına da kademe kademe sürülecek.

Önceki modellerin başarısını bir adım ileriye taşıyan yeni araçlar, mükemmelliğin ve son teknoloji yeniliklerin bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. Daily bugüne kadar dünyada 110 ülkede 2,6 milyon adetin üzerinde satışa ulaştı.

Profesyonel taşımacılık şirketlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tamamıyla yeniden tasarlanan Yeni Daily, Iveco’nun şasi kabini segmentindeki liderliğini güçlendirip panelvan segmentinde güçlü bir rekabete imza atarken ergonomi, sürüş konforu, sürülebilirlik ve yol tutuşu alanlarında da çıtayı yükseltiyor. Kısacası müşterilere iki yönlü bir avantaj sunuyor: bütün çift tekerli görevler için şasi kabini ve panelvan pazarındaki en iyi arka çekiş performansı; yani eskisinden çok daha güçlü iki araç.

Binek otomobil performansı, kamyon sağlamlığı

Yeniden tasarlanan Yeni Daily 2014, DNA’sının bir parçasını oluşturan klasik merdiven gövdeli şasisini koruyor ve şasi kabini versiyonuna ünlü serinin karakteristik özellikleri olan kuvveti, dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve oldukça esnek gövde yapısını ekliyor.

Bileşenlerin %80’inin yeniden tasarlandığı bu yeni mimari, tek tekerli panelvan segmentinde Daily’nin performansını sınıfındaki en iyi seviyeye çıkarıyor, böylece binek araçlardaki sürülebilirlik ve konforun yanında kategorisindeki en iyi yük taşıma kapasitesine ve verimliliğine sahip olmuş oluyor.

Yeni Daily panelvan: yeni mimari

Aracın ana boyut bileşenleri olan dingil mesafesi, toplam uzunluk ve kullanılabilir uzunluk arasındaki geliştirilen denge sayesinde yük taşıma verimliliği optimize ediliyor . 3000, 3520 ve 4100 mm’lik seçenekleri içeren revize edilmiş dingil mesafelerinin son ikisi, hem kısa arka uzantı hem de uzun arka uzantı seçenekleriyle sipariş verilebiliyor.

Daha uzun dingil mesafesine ve kısaltılmış arka uzantıya sahip yeni mimari, Daily’nin dar alanlardaki müthiş çevikliğinden ödün vermeden mükemmel bir yol tutuş performansı sunuyor. Uzun dingil mesafesi, binek arabalardakine benzer aerodinamiğiyle aracın performansını daha da artırıyor.

Şimdiye kadarki en yüksek kapasite, sınıfındaki en iyi yol tutuşu

Kategorisindeki en iyi yük hacmine sahip 18 ve 20 m3’lük modellerle dingil mesafesi, toplam uzunluk ve taşıma uzunluğu arasındaki oranları revize edilen Daily panelvanın kapasitesi ciddi anlamda artırıldı. İkinci seçenekle birlikte Iveco piyasada görülmemiş yüksek bir yük kapasitesi sunan tek şirkettir.

Yeni Daily panelvan, bugüne kadar 7 tona kadar çıkan brüt araç ağırlığı (GVW) ve 4000 kg’a kadar çıkan yük taşıma kapasitesine sahip tek araçtır. Böylece aynı yük hacminin daha az git-gel yaparak taşınmasını sağlayarak maliyetleri düşürüyor ve üretkenliği artırıyor.

Yeni Daily şasi kabini modeli: Sınıfının en iyi yük taşıma kapasitesi ve yol tutuşu

3,3 ve 7 ton arasında değişen GVW, 3000 ve 4750 mm arasında değişen dingil mesafesi ve 6190 mm’ye kadar çıkan toplam araç uzunluğuyla şasi kabini modelleri pazardaki en geniş seçenekleri sunuyor. Yeni Daily şasi modeli, sınıfında 4700 kg’a kadar çıkan kullanılabilir yük taşıma kapasitesine sahip tek araç olmasıyla da öne çıkıyor. Ön ve arka akslardaki maksimum yük değerleri de kategorinin en tepesinde yer alıyor.

En geniş CNG ürün yelpazesi, en iyi CNG teknolojisi

Sıkıştırılmış Doğalgaz (CNG) motorla da sunulabilen Yeni Daily, Iveco’nun sektördeki ürün yelpazesini güçlendiriyor. Bu en geniş ve eşsiz ürün serisinde doğalgaz ile çalışmak üzere modifiye edilmiş gerçek dizel motorlar kullanılırken, dizel versiyonların güç, tork ve geçiş tepkisi ile birlikte bakım masrafları açısından “dizel benzeri” sürüş performansını koruyor. CNG motorları çok sayıda avantaj sunuyor: Diğer yakıt türlerinden daha ucuz yakıt tüketmeleri nedeniyle düşük işletim maliyeti, içten yanmalı motorlar arasında çevreyle en dost motor olması, aynı güçteki dizel motorlara göre çok daha sessiz çalışması ve oldukça güvenli olması bunların arasında yer alıyor. Iveco bu benzersiz teklifi ile CNG araçlar için artan talebi karşılamak üzere bu teknolojiden daha fazla yararlanmayı hedefliyor.

Konfor: Binek otomobillerdeki sürüş deneyimi

Yeni Daily’yi kullanan şoförler, lüks otomobillerdekine benzer bir sürüş pozisyonu ve şoför mahalli ile birden fazla açık ve kapalı saklama bölmesi sayesinde son derece konforlu ve sessiz bir ortamda sürüşün keyfini çıkaracaklar. Geniş ve kesintisiz camlı yüzeyi son derece net ve çok yönlü bir görüş imkanı sunuyor. Ergonomik dizayna sahip kontrollere, gelişmiş ses yalıtımına, verimi artırılmış bir klima sistemine sahip aracın tüm yük koşullarındaki sürüş konforu da mükemmel.

En geniş ürün yelpazesinde her ihtiyaca uygun bir Yeni Daily

8000’in üzerindeki şasi, motor ve mekanik parça kombinasyonu sunan Yeni Daily’nin geniş ürün yelpazesinde panelvanlar, yarı pencereli panelvanlar, şasi kabinleri, şasi çift sıralı kabinler, şasi kaporta ve minibüs versiyonları bulunuyor. Oldukça çeşitli bu yapılandırma seçenekleri, ülkelerdeki nakliye işletmelerinin farklı gereksinimlerine göre çeşitli pazarlarda piyasaya sunulacak.

Kaliteli üretim

Yeni Daily’nin üretimi, İtalya’nın Mantova şehri yakınlarındaki Iveco Suzzara fabrikasında ve şirketin üretim hatlarını yenilemek için yakın tarihte ciddi yatırımlarda bulunduğu İspanya’daki Iveco Valladolid fabrikasında yapılıyor. Dünyanın en önemli üretim standartlarından biri olan Dünya Standardında Üretim (WCM) programına iştirak eden her iki fabrika, sınıfındaki en yüksek puanları alarak gümüş madalyona layık görülmüştü. Fabrika organizasyonunun genelini dikkate alan bu entegre model, bütün üretim alanlarına uygulanarak kesintisiz süreçler ve ürün kalite geliştirmeleriyle sonuçlar optimize ediliyor ve çevresel sorunların yönetimiyle üretim atıklarının yok edilmesine özen gösteriliyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...