Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerYeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların Hizmetinde

Yeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların Hizmetinde

Yeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların HizmetindeSon dönemde neredeyse bütün segmentlerdeki araçlarını yenileyen Iveco, Yeni Daily ve Yeni Stralis serisini Türkiye pazarına düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttı.

4 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla Yeni Daily ve Yeni Stralis’i tanıtan Iveco Türkiye, her iki aracın da taşımacılar için avantajlı özelliklerini anlattı.

Cemile Sultan Korusunda gerçekleşen Yeni Daily ve yeni Stralis’in tanıtım toplantısına Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Pazarlama ve Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Orta ve Ağır Araç Ürün Müdürü Tarkan Özyönüm, Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz gibi isimler katıldı.

Yeni Daily Daha Akıllı Daha Verimli

Daily, 2014’te piyasaya çıktığında büyük bir etki yarattı ve dünya genelinde başta International Van Of The Year ödülü olmak üzere birçok önemli ödülün de sahibi oldu. Şimdi de Yeni Daily, Business Up uygulamasıyla segmentinde çıtayı yükseltti. Güç, çok yönlülük, performans ve dayanıklılık özellikleri ile öne çıkan Yeni Daily, yeni teknolojik özellikleriyle performansı ve konforu daha yukarıya taşıyor

Yeni Daily’nin 3.5 tonluk Euro 5 modelleri 126 ilâ 170 beygir gücünde, 410 Nm torklu 430Nm motorlarını barındırıyor.

7 tonluk Euro 6 modellerinde ise 3 litrelik, 180 beygir gücünde, 430 Nm torklu serinin en iyi motoru bulunuyor. Yeni Daily, gelişmiş aktarma aksamı teknolojisiyle bir yandan belirgin yakıt tasarrufu sağlarken öte yandan da az bakım, düşük tamir maliyeti, uzun ömürlü parçalar ve uzun servis aralıklarıyla toplam sahip olma maliyetini en aşağıya çekiyor.

Önceki modellerden daha sessiz kabinde gürültü seviyesi 4 desibel azaltılan Yeni Daily, gürültü seviyesinin azalması ile aracın akustiği gelişirken ses tanımada yüzde 8’lik bir artış yakalandı. Kabinde deri direksiyon simidi, mavi koltuk kılıfları ve yeni tekstil köpük baş yastıkları bulunuyor. Kabin düzeni, erişilebilirlik göz önünde bulundurularak 18 taneye kadar çıkarılabilen saklama kapları için revize edildi. Fonksiyonel kontrol paneli, bağlı bir iş istasyonu yaratmak için yeni özellikler içeriyor. Kontrol paneline entegre edilen dijital radyo (DAB- Digital Audio Broadcasting), üst düzey araçlardan beklenen DAB ve FM özellikleri, multimedya ve telefon yönetim fonksiyonları sunuyor. Farklı boyutlarda telefonlar ile kullanılabilen şarj alanı, aynı zamanda eşya gözü olarak da kullanılabiliyor. Kolaylıkla erişilebilen iki USB girişi, yeni DAB radyo aracılığıyla multimedya içerikle eğlenme ve şarj olanağı sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan inductive şarj (kablosuz) da son teknoloji akıllı telefonlar için mevcut. Tüm bu özelliklerle kabin, sürücü ve yolcuların güvenlik içinde üretken çalışmalarına olanak veren profesyonel bir ortam sunuyor.

Daily Busıness Up, Sürüş Tarzı Değerlendirmesiyle (DSE) müşterinin Sürüş Asistanı gibi davranıyor, Sygic tarafından geliştirilen navigasyon sistemini ve interaktif kullanıcı el kitabını barındırıyor. Uygulama aynı zamanda İş Asistanı olarak da görev yapıyor. Fleetwork ile de filonun verimliliğini optimize etmeye yardımcı olarak zamanlanmış görevlerin listesini tutuyor. Tüm bunlara ek olarak 7/24 Iveco Yol Yardım hattına da doğrudan bağlantı sağlanıyor.

Yeni Nesil Daily Hi-Matic

Yeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların Hizmetinde

Yeni nesil Daily Hi-Matic ürün ailesi, iş ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla modeli kapsayacak biçimde genişletildi. Yeni Daily, yüksek konfor, güvenlik, performans ve ergonomik çok fonksiyonlu manivela ve kendi kendine adapte olan geçiş stratejisi gibi üretkenlik sağlayan Hi-Matic ailesiyle beraber geliyor. Ayrıca akıllı EcoSwitch PRO sistemiyle sürücüden bir müdahale gelmeden ne zaman devreye gireceğini, aracın dolu olup olmadığını, yakıt tüketimini azaltmayı; salınımları düşürerek müşterinin üretkenliğini artırmayı hedefleyen özellikler barındırıyor.

Düşük toplam sahip olma maliyeti ve yakıt ekonomisi

Yeni Daily’nin tüm özellikleri toplam sahiplik maliyetinin düşmesinde etkili oluyor. Araç, özellikleriyle mükemmel bir yakıt ekonomisi sunuyor. 140 ile 180 beygirlik araçlarda yer alan “Değişken Geometrili Turbo” motorun daha verimli kullanılmasını sağlayarak EcoSwitch PRO akıllı sistemi otomatik olarak sürücü müdahalesi olmadan ihtiyaç anında torku düşürüyor ve yakıt tüketimini azaltıyor.

Yeni Daily’deki yaratıcı çözümler motorun ve sürüş teknolojilerinin birleşmesiyle yakıt tüketiminde Euro 5 modellerle karşılaştırıldığında yüzde 8’e varan sıra dışı bir düşüş sağlıyor. Buna ek olarak sürücünün gerçek zamanlı önerileri (Sürüş Tarzı Değerlendirmesi/DSE) takip etmesi sonucunda da yüzde 15’e varan bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

Optimize edilmiş fren sistemi, yeni ve daha dayanıklı fren balataları düşürülen bakım aralıklarıyla uyumlu hale getirildiğinde aracın işler durumda olduğu süre artıyor. Aracın görevine bağlı olarak bakım ve tamir masraflarında da yüzde 12’ye varan bir azalma görülüyor.

Yeni Stralis: TCO2 Şampiyonu

Yeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların Hizmetinde

Iveco, Toplam Sahip Olma Maliyeti ve Düşük Salınım (TCO2) Şampiyonu Yeni Stralis’i Türkiye pazarına sundu. Yeni Stralis, tamamen yenilenen aktarma organı, yüksek güvenlik ve verimliliğiyle, lider toplam sahip olma maliyeti ve düşük karbondioksit salınımı ile öne çıkıyor. Iveco tarafından üç versiyon olarak geliştirilen Yeni Stralis, ağır taşımacılık sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Yeni Stralis: Yeni Stralis, tehlikeli maddelerin taşınması da dahil bölgesel ve kısa mesafe taşımacılığa en iyi çözümü sunmak amacıyla tasarlandı. Yeni Stralis’in tasarım aşamasında eşsiz avantajlar sağlayan özel HI-SCR egzoz arıtma sistemi korundu.

Yeni Stralis XP: Spesifik bir versiyon olan Yeni Stralis XP ise uluslararası uzun mesafe taşımacılık talepleri doğrultusunda geliştirildi. Yeni Stralis XP’de yakıt verimliliği ve maksimum çalışma süresi sağlandı.

Yeni Stralis NP: Yeni Stralis NP ise, CNG ve LNG ile çalışıyor. Gazla çalışan kamyonda dönüm noktasını başlatan Yeni Stralis NP, gelmiş geçmiş en sürdürülebilir uluslararası taşımacılık kamyonu olarak ön plana çıkıyor. Yeni Stralis NP; güç seviyesi, konfor, vites teknolojisi ve uzun mesafe görevler için yakıt otonomisi sunan tek doğal gazlı kamyon olma özelliğine sahip.

Toplam sahip olma maliyetini düşüren yenilikler

Yeni Daily ve Stralis Türk Taşımacıların Hizmetinde  Iveco, Yeni Stralis’in tüm ana teknik alt sistemlerini yeniledi ve geliştirdi. Yeni Stralis, tamamen yeniden tasarlanmış bir aktarma organı, yeni elektrik-elektronik tasarımı, sınıfının en iyi vitesi, arka aks ve arka süspansiyon, son nesil GPS tahminsel fonksiyonları, yakıt ekonomisi ve sürdürülebilirlik için yeni özellikler barındırıyor. Ek olarak Iveco’nun geliştirdiği yeni nesil hizmetler, her model için toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Bu da Yeni Stralis’in sunduğu özel ve ayırt edici unsurları temsil ediyor.

Alman teknik sertifikasyon merkezi TÜV SÜD, Yeni Stralis’in yakıt tasarrufu ile ilgili başarısını iki önemli sertifikayla tescilledi. TÜV SÜD’ün Yeni Stralis için verdiği sertifikalardan ilki ürün odaklı. Burada Yeni Stralis, önceki modeliyle karşılaştırılıyor ve Yeni Stralis’in yüzde 11.2 daha az yakıt tükettiği belgeleniyor.

İkinci sertifika ise yakıt danışma hizmetlerine (TCO2 Akıllı Rapor, TCO2 Tavsiyeler ve TCO2 Sürüş) odaklı ve yakıt tasarrufunda yüzde 8 ile yüzde 10’luk bir gelişmeyi belgeliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...