Ana Sayfa Manşet Versus’tan 20 Saniyede Açılan Kayar Perde Sistemi

Versus’tan 20 Saniyede Açılan Kayar Perde Sistemi

Versus’tan-20-Saniyede-Açılan-Kayar-Perde-Sistemi

Kadesan Karadeniz Branda’nın ortak olduğu Versus tarafından geliştirilen treyler brandasını 20 saniye gibi bir sürede açılıp kapanmasını sağlayan sistem ilk kez tanıtıldı.

Penta Wave ismiyle tanıtılan kayar perde sistemi  tenteli yarı römorklarda kullanılacak.
Geliştirilen yeni sistemin en büyük avantajı tokalı kayar yan perdeye göre çok daha hızlı açılıp kapanması. Açılış ve kapanma sürelerini 20 saniyeye kadar düşüren sistem tasarlanırken her palete denk gelecek şekilde içeriden üç tane destek paleti yapılmış. Palet yüklendiğinde ise paleti desteklemek için yüksek mukavemetli ve darbeye dayanıklı Hardox marka sac kullanılmış.

Yeni ürünle ilgili veren yetkililer, sistemin 1.5 ton ağırlıklı paletle yapılan testlerde başarılı olduğunu belirterek, bu testin yapılmasında amacını kışın brandanın üstünde meydana gelebilecek kardan sistemin çalışıp çalışmayacağı olarak gösterdiler.

Daha çok meşrubat taşımalarında kullanılacak sistemin kasalara uygun modeli ise Penta City olarak piyasaya sunuldu. Karşılıklı ştangalarla bölünen kasaların, 3-5-6 palette bir bölünerek karşılıklı bölme sayesinde yük güvenliğini de üst düzeye çıkartılıyor. Yetkililer Penta City’in yeni kamyon üstyapılarında olduğu gibi hem de var olan araçlara da uygulanabilir olduğunu kaydettiler.
Karadeniz Branda’nın sergilediği ürünler arasında frigorifik kasa da yerini aldı. 3.5 metreden 8-9 metreye kadar çeşitli ölçülerde yapılan frigorifik kasaların panelleri HLM’den tedarik ediliyor. Kadesan ayrıca Tunus, Cezayir, Fas, İran gibi ülkelerdeki treyler üreticilerinin platform tipi araçların üstyapı ekipmanlarını sağlıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR