Ana SayfaTicari AraçlarYeni Isuzu D-Max, Özellikleriyle Bireysel Pick Up Kullanıcılarını Hedefliyor

Yeni Isuzu D-Max, Özellikleriyle Bireysel Pick Up Kullanıcılarını Hedefliyor

İstanbul Şile’de lansmanı yapılan Yeni Isuzu D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.

Önceki nesline göre önemli ölçüde değişen olan Yeni D-Max, Türkiye’de 4×2 ve 4×4  baz, donanımlı ve en üst donanım seviyesi olan V-Cross versiyonlarıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. 2017 yılında ilk etapta full donanım seviyesi V-Cross modeli satışa sunulurken baz ve donanımlı versiyonlar ise 2018 yılı itibarıyla Türkiye’de Anadolu Isuzu Fabrikası’nda üretilecek.

Yeni Isuzu D-Max’in basın lansmanında aracın iletişim planını anlatan Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Selda Çelik “Isuzu’nun kamyon DNA’sına sahip yeni pick-up’ı D-Max’i, Özgüveni DNA’sında mottosuyla satışa sunuyoruz. 2018 yılı boyunca aracın tüm iletişim çalışmaları için Ozan Güven ile çalışacağız. Yeni D-Max, hem şehirde hem de tüm arazi şartlarında dayanıklılığıyla ön plana çıkan bir araç. Ozan Güven’in D-Max’in profiliyle örtüştüğünü ve aracımızın tanıtımında bizlere büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Teoman: “Türkiye’de üretilen tek pick up: D max”

Yenilenen Isuzu D-Max’in Türkiye’de düzenlenen basın lansmanında aracın özelliklerini aktaran Anadolu Isuzu Kamyon ve Pick-up İş Birimi Direktörü Yusuf Teoman, ticari araç markası olarak tanınan Isuzu’nun bu alandaki deneyiminin yansıması olarak D Max’in bireysel pick up müşterisine de hitap edeceğini vurguladı. Büyük vergi avantajı sağlayan 1,9 litrelik dizel motora rağmen güç kalbı olmadığını belirten Teoman, şunları söyledi: “Yedinci nesil D-Max, vergi avantajı sağlayan yeni 1.9 lt’lik motoru, 4×4 çekiş özelliği, 6 ileri yeni otomatik vitesi ve premium donanımlara sahip V-Cross donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni nesil aracımızla birlikte 2018 yılı içinde satışlarda yüzde 15 civarından bir büyüme ön görüyoruz. IMM üretim kalite sertifikasına sahip olan ve Isuzu’nun Avrupa’daki en büyük üretim tesisi olan Anadolu Isuzu Fabrikası, 4×2 ve 4×4’ün baz ve donanımlı versiyonlarının üretimini yapacak. Bir önceki D-Max’i Türkiye’de 2014 yılında üretmeye başlayan Anadolu Isuzu, Yeni D-Max modeliyle de Türkiye’nin halen tek pick-up üreten otomotiv markası olacak.”

Toplantıda son olarak söz alan D Max Ürün Müdürü Nur Hoşver ise araçla ilgili teknik detayları açıkladı. Küçültülerek yenilenen 1.9 litrelik motorun 164 PS güç ve 360 Nm tork ürettiğini söyleyen Hoşver şunları söyledi: “Yapılan geliştirmelerle 1.9 lt’lik motora sahip Yeni D-Max’in yakıt tüketimi selefine oranla yüzde 7 ila yüzde 18 oranında azaltılıyor. Yeni D-Max V-Cross, 1.9 lt’lik yeni motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanla 7,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sergiliyor. 2018 yılında üretimine Türkiye’de başlanacak olan 4×2 baz  modeli ise manuel şanzımanla ortalama tüketimde 6,3 lt/100 km gibi çok düşük bir veri sunuyor.

Türkiye’deki pick-up araçlar içinde en düşük motor hacmini sunan Yeni Isuzu D-Max, bu özelliğiyle 5 yıllık kullanım sürecinde 8000 TL’dan başlayan MTV avantajı sağlıyor. Ayrıca 5 yıl, 100,000 km garantisi sunulan D-Max’te bakım periyotları 20 bin km’de bir gerçekleşiyor.

D Max’in 3,5 ton çekme ve 1 ton yük taşıma kapasitesiyle kullanıcısının her ihtiyacını karşılayabileceğini belirten Hoşver, araçla ilgili şu detayları verdi: “V-Cross’da anahtarsız giriş ve çalıştırma, 6 hava yastığı, yeni gösterge paneli, elektrikli sürücü koltuğu, ön koltuk ısıtma sistemi, ön orta kolçak ve kapılardaki yeni yumuşak dokulu pedler, hem ön hem de arka koltuktaki yolcular için sunulan USB şarj portları, cruise control sistemi, D-VISION Multimedya sistemi, 8 hoparlör, 5 farklı şekilde katlanabilen 24 derecelik sırt konfor açısına sahip arka koltuklar, 18” alaşım jantlar, yan basamaklar, nikelaj rollbar, kasa havuzu ve tavan rayları standart olarak sunuluyor.

V şeklinde tasarlanan yeni ön burun tasarımıyla ve yüksek oturuş pozisyonuyla sınıfının en iyi sürücü görüş açısını sunan Yeni D-Max, arka koltuktaki yolcular için de hem diz hem de baş mesafesinde sınıfının en geniş alanlarından birini sunuyor. Aracın yeni dinamik tasarımıyla birlikte önceki modele oranla 0,4 cd oranında daha düşük sürtünme katsayısı sunması ise yakıt ekonomisi, performans ve iyileştirilmiş kabin gürültü seviyesi anlamına geliyor.”

D Max Özellikleriyle Arazi Şartlarında Güven Veriyor

Yenilenen Isuzu D-Max, pek çok aktif ve pasif güvenlik özellikle birlikte sunuluyor. ABS, EBD, TCS, ESC ve BAS V-Cross modelinde standart olarak sunuluyor. ESC sistemi bir veya daha fazla tekerleğe fren uyguluyor ve sürücünün şeridinde kalmasına yardımcı olmak için motorun gücünü düşürüyor. ESC sistemi aynı zamanda yokuşta kalkış desteği (HAS) ve Yokuş İniş Kontrol sistemini (HDC) de destekliyor.

Aracın dik arazi engebelerinden inmesine olanak tanıyan Yokuş İniş Kontrolü (HDC), direksiyonun sol alt kısmındaki bir butonla devreye sokuluyor. D-Max, rakiplerinin aksine HDC sistemini 4WD’de olduğu gibi 2WD modunda da kullanmaya imkan tanıyor

Dayanıklılığı ve gücüyle bilinen D-Max’in yenilenen modeli de tüm arazi şartlarında gidebilmesine olanak tanıyan Shift On The Fly 4×4 çekiş kontrol ünitesine sahip. Sürücü bu sistemle birlikte vitesin arkasında yer alan döndürülebilir diferansiyel ayarı sistemini çevirerek farklı çekiş kontrol sistemlerini devreye alabiliyor.

Test sürüşünden notlar : Ağır yağmur altında gerek Şile yakınlarındaki orman yollarında gerekse Güsem offroad eğitim merkezinde test etme imkanı bulduğumuz D-Max’in en donanımlı modeli olan V-Cross, gösterdiği performansla göz doldurdu. İlk başta sunduğu oturma pozisyonu ve kaput tasarımın sağladığ görüşle rakiplerinden ayrılan D Max aracımızda bulunan koltuk ısıtma özelliğinden de sonna kadar faydalandık. Standart kış lastikleriyle yaptığımız offroad sürüşünde aracın limitlerine yakın seviyelerinde gerçekleştirdiğimiz sürüşte aracın offroad özellikleri gayet kullanımı kolay ve etkili olduğunu söyleyebiliriz. Offroad parkurunda 70 mm derinliğindeki sudan geçiş imkanı sunan özelliğiyle rakiplerinden ayrılan D Max’de dikkat çeken bir diğer özellik ise arka koltukların gerek diz mesafesinde gerekse de bel açısıyla sağladığı konfor oldu.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...