Ana Sayfa Ticari Araçlar Iveco Daily Blue Power 2018 Yılın Ticari Aracı Ödülünü Kazandı

Iveco Daily Blue Power 2018 Yılın Ticari Aracı Ödülünü Kazandı

Daily Blue Power 2018 Uluslararası Yılın Ticari Aracı seçildi. Bu seçimde yüksek düzeyde sürdürülebilir hafif ticari araçlarla taşımacıların çevresel etkilerini azaltacak yeni ürün gamını sunulması etkili oldu.

Ticari araç dergi editör v gazetecilerinden oluşan 25 jüri üyesinin yaptığı bağımsız oylama sonucu Iveco Daily Blue Power 113 puanla birinci olurken, Ford Transit Custom 79 puanla ikinci oldu. Volkswagen Ticari Araçlar’ın doğal gazlı ticarisi Caddy TGI ise üçüncülüğü aldı.

İtalyan markası Iveco,  Daily Blue Power ile Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE) 2.3 litre dizel Euro 6 dizel, Hi-Matic otomatik şanzımanlı 3.0 litrelik Doğalgazlı aracı ve Daily elektrikli ile 3 önemli seçenek sunuyor. Doğalgazlı ve elektrikli versiyonların yanı sıra Gerçek Sürüş Emisyonlarını (RDE) rakip modellerden 3 yıl önce sunması markanın ödüle uzanmasındaki en önemli etkenlerden biri oldu.

MAN TGE ve Renault Kangoo Z.E.33’ün de dahil olduğu beş marka bu yıl yarışmaya katıldı. Ödülün kazananı Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans Fuarı bünyesinde düzenlenen Avrupa ticari araç endüstrisinden bin 500 temsilcinin katıldığı gala yemeği bünyesinde açıklandı.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte ödülü alırken yaptığı açıklamada şunları söyledi: “40. Yıl dönümünde Daily, International Van of the Year ödülünü üçüncü kere aldı. Başarılı ve takdir edilen ürünün ötesinde bu ödül, Iveco tarafından sürdürülen ve CO2 emisyonunun düşürülerek şehirlerimizin temiz havaya kavuşması için yapılan kararlı savaşın muazzam çabalarının takdiridir. Elektrikli, doğal gazlı ve en gelişmiş dizel versiyonlarıyla Daily Blue Power, şehir merkezlerine erişimi her geçen gün artan bir şekilde etkileyen düzenlemeleri aşmak için 3 seçenek sunan ilk ve tek araçtır. Bu, müşterilerin yatırımlarını güvence altına alıyor ve onlara sürdürülebilir işletmeleri geliştirmeleri için ihtiyaç duyduğu rekabet avantajını sunuyor.”

International Van of the Year Juri Başkanı Jarlath Sweeney, 1992 yılında verilmeye başlanan bu ödülü Iveco’nun ilk olarak 2000 yılında daha sonrasında ise 2015 yılında aldığını söyleyerek üçüncü kere bu ödülü kazanan markayı kutladı.

Daily Hi-Matic Natural Power: Hafif Ticari Araç sektöründe 8 vitesli otomatik şanzımana sahip olan, Sıkıştırılmış Doğal Gaz ile çalışan ilk araç. Şehir içinde düşük emisyon ve ideal sürdürülebilirliğin mükemmel birleşimini sunar. Aracın TCO avantajı yüzde 35^’e kadar çıkıyor.

Daily Euro 6 RDE 2020 Hazır: Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından onaylanan, 2020 Gerçek Sürüş Emisyonları yönetmeliklerine hazır olan ilk hafif ticari araç

Daily Electric: En katı trafik sınırlamalarına sahip şehirlerde bile ulaşımı sağlayan sıfır salınımlı araç. 200 kilometrelik gerçek kullanım menziline sahip.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR