Ana Sayfa Ticari Araçlar 2018 Uluslararası Pick-up Ödülü Volkswagen Amarok V6’nın

2018 Uluslararası Pick-up Ödülü Volkswagen Amarok V6’nın

Sunduğu en geniş yelpazeye sahip V6 dizel motor ve model çeşitliliğiyle Volkswagen Amarok Uluslararası Yılın Ticari Aracı jürisi (IVotY) tarafından ‘2018 Uluslararası Yılın Pick-up’ı (IPUA 2018) ödülünü aldı. Ödül, Fransa’nın Lyon kentinde Solutrans Fuarı bünyesinde düzenlenen törenle Volkswagen Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eckhard Scholz’e verildi.

Kasım ayı başında Romanya’da gerçekleşen ve Türkiye’den Kargo Haber dergisinin katıldığı ve 3 günden daha uzun bir süre yoğun bir test sürüşünün ardından Amarok V6 Uluslararası Yılın Ticari Aracı jüri üyeleri tarafından kazanan olarak değerlendirildi.
İki yılda bir verilen 1 tonluk pick-up araçlar için düzenlenen uluslararası ödülün dördüncüsünde Toyota Hilux ve Volkswagen Amarok, pazarın iki yeni oyuncusuna; Renault Alaskan ve Mercedes-Benz X Class’a karşı yarıştılar.

2018 Uluslararası Pick-up Ödülü Volkswagen Amarok V6’nınUluslararası Yılın Ticari Aracı Jüri Başkanı Jarlath Sweeney, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Jüri üyeleri yakın puanların söz konusu olduğu zorlu bir yarışmada Amarok V6’yı toplamdaki üstünlüğüyle seçtiler. Yeni Volkswagen Amarok V6 56 puanla birinciliği alırken tamamen yeni bir model olarak pazara sunulan Alman rakibi Mercedes-Benz X-Class 50 puan aldı,  Toyota Hilux ise bu iki markayı yakından takip ederek 41 puanla ilk üçte yer aldı. Puanlar aktarma organı verimliliği, yük hacmi ve kapasitesi, sürücü ve yolcu konforu ve güvenlik yönleri ile işletme açısından düşük toplam işletme maliyeti temel alınarak verildi.”

Volkswagen Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eckhard Scholz, ise ödülle ilgili şu yorumda bulundu: “IPUA 2018 için memnunuz ve uluslararası uzmanlardan oluşan jürinin kararı ile ödüllendirilmekten onur duyuyoruz. Amarok’la müşteriyi dinledik ve lüks ve yaşam tarzı yerine tüm alanlarda daha fazla güç, tork ve kullanışlılık sağladık. Müşterilerimize daha iyi iş yapmaları için en iyi çözümleri sunmaya devam edeceğimize dair söz veriyorum.”

Sınıfının en güçlüsü: 3.0 lt V6 motor

Amarok’ta kullanılan 3 litre hacimli turbo dizel V6 motor 224 PS güç üretirken 550 Nm tork sağlayarak sınıfının en güçlüsü olurken 2018 yılında daha fazla güç ve tork sunacak motor seçeneklerinin de sinyallerini veriyor.Sstandart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR