Reklamspot_img
Ana SayfaManşetKnorr-Bremse 2017’de Satış Rekoru Kırdı

Knorr-Bremse 2017’de Satış Rekoru Kırdı

Dünyanın en büyük ticari araç sistemleri tedarikçilerinden biri olan Knorr Bremse 2017 yılında satış rekoru kırarak 6,24 milyar Euro’ya ulaştı.

Knorr-Bremse, 2017 mali yılında 6,24 milyar Euro ile satış rekoru kırdı. Raylı Araç Sistemleri ve Ticari Araç Sistemleri bölümleri bu başarıya eşit miktarda katkıda bulundu. Knorr-Bremse Group gelirleri toplamda yüzde 13,7 artarak 6,24 milyar Euro oldu (2016: 5,49 milyar €). Gelen siparişler daha da hızlı arttı ve 6,66 milyar Euro ile yüzde 16,4 arttı (2016: 5,72 milyar €). Döviz kurlarındaki değişiklikler, Haldex’i satın alma çalışmaları ve IFRS raporlama sistemine geçiş nedeniyle yapılan sıra dışı harcamalara rağmen 2017 yılında faiz, vergi ve amortisman öncesi kar toplam 1,06 milyar Euro’yu buldu (2016:1,01 milyar €). Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (IFRS) göre düzeltilmiş faiz, vergi ve amortisman öncesi kar 1,14 milyar Euro’ya ulaştı.

Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Deller yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bizim için geçtiğimiz mali yıl son derece dinamik ve ilham verici oldu. Gösterdiğimiz güçlü büyüme ve satış rekorlarından çok memnunuz. Bu da sürdürülebilir ve karlı büyüme için atmış olduğumuz adımların etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca tüm bölgelerimizde önemli piyasa başarılarına imza attık. Bunlardan bazıları Hindistan’daki demiryolu taşımacılık sektörü, frenleme sektörü ve Çin ve Japonya’daki şanzıman kontrolü ve ticari araçlar alanları.”

Elektrikli araçlar, bağlanabilirlik ve otonom sürüşe dikkat çeken  Deller, “Bu alana yeni rakipler geliyor ve işletmeci, OEM ve tedarikçi ortamı tamamen baştan şekilleniyor” dedi.

Ticari Araçlarda Önemli İşbirliği

Ticari Araçlar Ticari Araç Sistemleri bölümü 2,93 milyar Euro satış gerçekleştirdi (2016: 2,52 milyar €). Tüm bölgeler bu üstün performansa katkıda bulundu. Önemli bir başka gelişme, Çin’deki Dongfeng Motor Group’un Knorr-Bremse ile yeni nesil ağır hizmet tipi kamyonların otomatikleştirilmiş düz şanzımanlarını geliştirme konusunda yaptığı ortaklıktı. Böylece en önemli pazardaki dünyanın en büyük kamyon üreticileri, otomatikleştirilmiş düz şanzımanların başarısını sürdürmek için adım atmış oldu. Dongfeng Motor Group ile kurulan ortak girişimde, Knorr-Bremse şanzıman kontrol sistemini optimize ederek Çin ve Asya pazarlarının ihtiyaçlarına uyarlanmasını sağlıyor.

Heuwing: “2018 mali yılına güven ile giriyoruz”

1 Kasım 2017’den beri Knorr-Bremse AG’nin Finans Direktörü olan Ralph Heuwing, “2018 yılında seçtiğimiz sürdürülebilir ve karlı büyüme yolunda devam edeceğiz ve müşterilerimizin yararlanacağı ciddi yatırımlar yapacağız” diyor. “Bu sırada maliyet ve finans yönetimi konularına sıkı bir şekilde odaklanacağız, verimli süreçlerimizi güçlendireceğiz ve güçlü bilançomuzdan yararlanacağız.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...