Ana Sayfa Güncel Haberler Yolda Buz Tehlikesine Karşı Özel Üstyapı Sistemi Türkiye’de

Yolda Buz Tehlikesine Karşı Özel Üstyapı Sistemi Türkiye’de

Yolda Buz Tehlikesine Karşı Özel Üstyapı Sistemi Türkiye’de2007 yılında IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda Treyler İnnovasyon ödüllerinde ikinciliği alan, buzlanmayı önleyen treyler çatı sistemi Airpipe  Türkiye’de satışa sunuluyor.

Trafikte seyir halindeki treylerlerin üzerinden düşen buz ve kar parşalarına karşı geliştirilen Airpipe Schmitz, Krone gibi üreticilerin OEM’de kullandığı sistem, sonradan kayar veya sabit çatılı her model treylere de kısa bir zaman içinde monte edilebiliyor.

Airpipe ürünlerinin yanı sıra firmanın diğer markası olan Revoplan ürünlerini de Türkiye’ye getirecek olan Ali Doğantepe, Avusturya’da verilen Securitas yol güvenliği ödülünü alan ürünle ilgili şu bilgileri verdi: “Bütün üstyapı sistem markalarına uygun olarak üretilen bu sistemi herkesin kullanmayacaktır ama belli güzergahlarda yoğun olarak çalışan ve güvenliğe önem veren bilinçli firmaların bu ürüne ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Bu ürünün brandalı çatı sistemlerine uygulanmasında aralara üç adet tüp boru döşeniyor.  Aracın merkezi hidrolik sistemine bağlanan bu sistemde sürücü aracı park ettiğinde hava kompresörüyle açılan sistem çatıyı üçgen haline getiriyor. Sabah sürücü geldiğinde kompresörü kapattığı zaman araç 2-3 dakika içinde tekrar normal haline geliyor ve gergin bir şekilde herhangi bir yalpalama yapmıyor. Sürücünün çatıya çıkması gerekmiyor ve bu şekilde bir iş kazasının önüne geçilirken zaman avantajı sağlanıyor.”

Farklı Bir Damper Brandası: Revoplan

Airpipe-2Diğer ürün Revoplan yapılan ile ilgili olarak konuşan Doğantepe, şunları söyledi: “Yapılan bir anlaşmayla 2013 başından itibaren Avrupa’da sadece Alman treyler devi Schmitz’e üretim yapmaya başlandı. Schmitz’in Türkiye’ye damper ihracatı olmadığı için sadece Türkiye’de farklı damper üreticilerine satılabilecek olan Revoplan damper brandası, klasik brandalardan oldukça farklı. Sadece otomatik olarak sunulan ürün 25 saniye içinde açılıp kapanabiliyor. Damperin sağ tarafına doğru açılan sistem 3 taşıyıcı alüminyum borudan oluşuyor. Bir motor sayesinde alüminyum borular brandayı gerdiriyor ve kanca deliklerine yerleşiyor. Şu anda görüşmeleri devam eden bazı ortak projelerimiz var.  Zaman içinde bu sistemlerin bazı önemli parçalarını Türkiye’den temin ederek çalışmalarımızı genişletmeyi düşünüyoruz. Türkiye’de başlayan ve başlaması planlanan dev projelerle birlikte damperlerde branda kullanımının da gelişeceğini tahmin ediyoruz.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR