Ana Sayfa Manşet Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman’a Uluslararası Görev

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman’a Uluslararası Görev

Brisa’nın yeni Genel Müdürü; Yiğit Gürçay

Guler-Sabanci-ve-Hakan-Bayman

Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding ortaklığında 27. yılını geride bırakan Türkiye’nin lider, Avrupa’nın en büyük 7’nci lastik üreticisi Brisa’da üst düzey bir atama gerçekleşti.

2009 yılından bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Bayman, 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla dünyanın en büyük lastik üreticisi olan Bridgestone Corporation’ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. Hakan Bayman, aynı zamanda CMA bölgesinde faaliyet gösteren Brisa’da da  Yönetim Kurulu üyeliğini  sürdürecek.

Hakan Bayman’dan boşalan Brisa Genel Müdürlüğü pozisyonuna ise 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla Yiğit Gürçay getirildi. Uzun süre çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Yiğit Gürçay, uluslararası liderlik deneyimiyle Brisa Genel Müdürlük koltuğuna oturacak.

Atamalarla ilgili değerlendirmede yapan Sabancı Holding ve Brisa Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Hakan Bayman’ın Bridgestone’da uluslararası bir görev için seçilmesinin, iki büyük grup arasındaki uyumlu ortaklığın başarısı olduğunu söyledi.

Güler Sabancı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hakan Bayman’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Bayman’dan Genel müdürlük bayrağını devralan Yiğit Gürçay’ın da uluslararası deneyimi ve yetkinlikleri ile Brisa’nın başarısını bugün geldiği noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum. ”

Hakan Bayman kimdir?

1966 doğumlu Hakan Bayman, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından, San Diego National University’de yüksek lisans eğitimini pazarlama alanında tamamladı.

İş hayatı süresince farklı alanlardaki küresel markalarda yöneticilik yapan Bayman 2009 yılından bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görevini yürütmüştür.

Hakan Bayman, bu görevine ek olarak Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) ve Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği (LASİD) Yönetim Kurulları’na başkanlık yapmıştır. Hakan Bayman, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Temsa Global Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmüştür.

Yiğit Gürçay kimdir?

Yigit+GurcayYiğit Gürçay, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına Unilever Pazarlama Bölümünde başlayan Yiğit Gürçay, ilaç sektöründe üst düzey görevlerde bulundu. 2007-2011 yıllarında GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Genel Müdürü olarak çalışan Gürçay’ın Brisa’ya katılmadan önceki son görevleri 2012-2014 yılları arasında GSK Orta Doğu, Afrika Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve 2014-2015 yılları arasında Orta Doğu, Afrika ve CIS Bölgeleri Kıdemli Başkan Yardımcılığıdır.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...