Ana Sayfa Manşet Nevpa Yeni Ürünlerle Büyümesine Hız Kattı

Nevpa Yeni Ürünlerle Büyümesine Hız Kattı

Nevpa-Yeni-Ürünlerle-Büyümesine-Hız-Kattı-1

Bursa ve Nevşehir fabrikalarında ürettiği treyler üstyapı ekipmanlarının yanı sıra temsil ettiği uluslararası markalarla da pazar payını ve arttıran Nevpa, ihracat yaptığı ülke sayısını 52’ye çıkardı.

Treyler ve üstyapı üreticilerinin en büyük tedarikçilerinden olan Nevpa, son dönemde yeni ürettiği ürünlerin yanı sıra temsilciliğini yaptığı uluslararası markalarla da hızlı büyümesine devam ediyor. İki yıl önce 20 ülkeye ihracat yaparken yeni ürünlerle birlikte 52 ülkeye ihracat yapar hale gelen Nevpa, üretim cirolarımızda 2014 yılının ilk 4 ayında yüzde 45 büyüme sağladı.

Treyler fuarında yeni ürünlerle ilgili görüşme yaptığımız Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç , Nevpa mühendislerinin, sürekli yeni ürünler tasarlayarak ve bu tasarımları Bursa ve Nevşehir fabrikalarında üretime çevirerek yeniliklere imza attıklarını söyledi.

Şu anda yaklaşık 10 yeni ürünleri olduğunu açıklayan Ortaç, bu ürünleri şu sözlerle tanıttı: “Özellikle treylerlerin arka dayama takozlarında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Treylerler ve kasalı araçların rampaya yanaştığında veya bir yere çarptığında zarar görmesini engelleyen bu tasarımın patentini aldık. Küçük kasa üreticilerine yönelik ise kırılır veya sabit dikmeler kullanmadan, alüminyum tasarımlarla üstyapılarını üretebilecekleri parçaları da sunmaya başladık. Yeni ürünlerimiz arasında bulunan branda gergi mekanizması da arka gizli sitem kilitlerimizle uyum içinde çalışabilecek bir tasarım. Türkiye’de bu ürünü bu kalitede üretebilen başka bir firma yok. Yeni bariyer ayağımızda ise herhangi bir mandal veya kilit mekanizması kullanmadan arkasındaki plastik parçayla kolayca bariyer ayağının açılıp kapanması sağlanıyor. Yeni alüminyum gövdeli arka kapı tutma kollarımız içerisinde yay olmadan piston mantığıyla çalışıyor.”

Sertifikalı Yerli Ürünler Maliyetleri Azaltıyor

Şirketimizdeki tasarımcıların tasarladığı kayar dikmeler ve treyler çatı kaldırma sistemi olarak bilinen ürünlerden de bahseden Ortaç,  Dekra ve yük emniyetiyle ilgili Code XL sertifikalı bu ürünlerin geçmişte yurtdışından geldiğini kaydederek, “Bu ürünler Türkiye’de üretim yapan treyler firmalarının yurtdışındaki rekabetçiliğini arttırıyor. Ürünü Türkiye’den daha ucuza alan üreticiler maliyetlerini düşürüyorlar” dedi.

Takım Sandıkları İçin Yeni Yatırım

Treylerlerde kullanılan metal takım sandıkları için Bursa’da yeni yapılan yatırımla sadece dolap ve kapak üretimi yaptıkları ek tesisle birlikte 5 bin metrekarelik üretim alanının 10 bin metrekareye çıktığını da vurgulayan Ortaç,  rakiplerine göre daha hafif olan bu metal sandıklarda çift tarafı galvaniz ve üzerini demir fosfat kaplayarak ve toz boyayla boyayarak uzun ömürlü bir ürün sunduklarını aktardı.

Bu ürünlerle Türk treyler üreticilerinin maliyetlerini yüzde 35 aşağı çektiklerini iddia eden Ortaç, plastik takım sandıkları üretmek üzere devam eden yatırımlarını ise 3 ay sonra tamamlayacaklarını ifade etti.

Ürettikleri metal üstyapı seti ile şu an Türkiye’de çok popüler olan açık kasa treyler üretimini çok daha pratik hale getirdiklerini de dile getiren Ortaç, dikme ve kataforez kaplanmış saç kapaklarla birlikte ve kilit seçenekleriyle, üretimi çok daha kolaylaştırıldıklarını belirtti.

Knorr Bremse, UPM, Emco Wheaton, MEI, Aspöck….

Nevpa-Yeni-Ürünlerle-Büyümesine-Hız-Kattı-2

Distribütörlükler ve temsilciliklerinden de söz eden Ortaç, Alman fren sistemi üreticisi Knorr Bremse ile bir anlaşma yaparak ürünlerini satmaya başladıklarını, Knorr Bremse’nin pazar payını bir yıl gibi bir sürede yüzde 3 seviyelerinden yüzde 45’lere çıkardıklarını söyledi.

“Treyler tabanlarında kullanılan özel kontrplaklardan UPM markanın ürünlerini satıyoruz” diyen Ortaç, geçen sene pazarı yüzde 80 olan bu alanda bu yıl da iyi gittiklerini açıkladı.

ADR yönetmeliğinin yürürlüğü girmesiyle Emco Wheaton tanker dolum sistemleriyle bir anlaşma yaptıklarını ve 5 aydır devam eden işbirliğinde 12 müşterilerine bu ürünleri sağladıklarını kaydeden Ortaç, yılsonuna kadar daha fazla tanker üreticisine hitap edeceklerini belirtti.

2014 yılı başında imzalanan anlaşmayla Aspöck aydınlatma kitlerinin de satışına başladıklarını da sözlerine ekleyen Ortaç, kendi alanlarında dünya lideri olan bu markalarla kendi ürün yelpazelerini tamamlayarak treyler ve üstyapı üreticilerinin yanında olmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR