Ana Sayfa Treyler Serin Huckepack modelini logitrans’ta Lojistikçilere Tanıttı

Serin Huckepack modelini logitrans’ta Lojistikçilere Tanıttı

 Serin Huckepack modelini logitrans’ta Lojistikçilere Tanıttı

Türk taşımacılıların özellikle Avrupa’ya yaptıkları faaliyetlerde intermodal operasyonlara yönelmesi vinçle elleçlenebilir treyler modellerine ilgiyi arttırınca Serin Treyler de bu ihtiyaçlara cevap verecek olan yeni modelini tanıttı.

Özellikle son dönemde artan karayolu maliyeti, ülkelerin uyguladıkları geçiş karne sistemindeki haksız uygulamalar, çevreci düşüncenin gelişmesi gibi etkenlerle uluslararası nakliye yapan birçok firmanın tercih ettiği model olan huckepack modelini, Serin Treyler yollarla buluşturuyor.

İlk üretimini Mega şasi araç üzerinde yaptığı güçlendirme ile çıkaran Serin, Bağımsız hareket edebilen çatı ve gümrüklenebilir yan perdelerin olduğu üst yapı sistemini standart bir özellik olarak sundu. İç tavan yüksekliği 2950 milimetre ve iç uzunluğu 13600mm olan modelde, yükseltilebilir Serin, Mega attic veya Lifemaster çatı kalkar sistemleri opsiyonel olarak sunuldu. Huckepack Mega 950 milimetre, Huckepack Avarage 1050 milimetre pleyt yüksekliğine sahip iki model ile müşterilerinden siparişleri almaya başladı.

Güvenli taşıma belgeleri olan EN12642 COD XL yük emniyet sistemi ve UIC596-5 S400/P400 tren yolu taşımacılığı sertifikaları olan araç, toplamda 7 bin 500 kilometrelik test sürüşünü başarıyla tamamlamasının ardından, seri üretime başlandı.

Kombine veya intermodal taşımacılık olarak tanımlanan, karayolu-Ro-Ro-tren taşımacılığının birlikte yapıldığı, bu taşıma şeklinde kullanılan treyler özel donanıma sahip oluyorlar. Vinçle elleçlenebilir olduğu için pratik bir şekilde vagonlara yüklemesi yapılan treylerler son yıllarda yaygınlaşmaya başladı.

Alman treyler firmalarının başlattığı trend Türk taşımacılık piyasasında da kabul gördü. Özellikle Avrupa ülkelerine taşıma yapan nakliye şirketleri gümrüklemeden sonra varış noktasına daha hızlı ulaşılabildiği için filo alımlarında bu tür araçları tercih ediyorlar.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR