Ana Sayfa Treyler Ulusoy ve Ekol’e Krone’den Dev Teslimat

Ulusoy ve Ekol’e Krone’den Dev Teslimat

Reklam

Ulusoy-ve-Ekol’e-Krone’den-Dev-Teslimat-1

Ulusoy Lojistik, 90 adet Krone Mega Liner Huckepack ve 9 eLTU5 Plus Konteyner taşıyıcıyı filosuna katarken Ekol ise 100 adet Krone Huckepack treyleri teslim aldı.

Türkiye’de üretime başlamasının ardından 2013 yılında yüzde 16’lık pazar payına ulaşan Krone, üstyapıcıları bir araya getiren fuarda Tire’deki Krone Doğuş Treyler’de üretilen modelleri ile Almanya’dan ithal edilerek Türkiye pazarına sunulan soğutucu tip yarı römork Cool Liner’ı ziyaretçileri ile buluşturdu.

Stantta Profi Liner -Huckepack, Box Liner eLTU5-Plus, Mega Liner-Huckepack, Cool Liner-Double Deck, Çelik Kapaklı Platform Römork ve X-treme Liner ürünlerini tanıtan Krone, Ulusoy ve Ekol Lojistik’e de teslimat gerçekleştirdi.

Ulusoy Lojistik, 90 adet Mega Liner Huckepack ve 9 eLTU5 Plus Konteyner’i filosuna kattı. Törene Ulusoy Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Şahinkanat, Müdürü Ertunç Laçinel, Satın Alma Müdürü Rıdvan Kanbak, Doğuş Otomotiv Krone Genel Müdürü İlhami Eksin ve Satış Müdürü Mert Benli katıldı.

Törende konuşan İlhami Eksin, Doğuş Otomotiv ve Krone adına taşımanın her alanında uzmanlığı bulunan Türkiye’ye önderlik etmiş bir grubun kendilerini tercih etmesinin gurur verici olduğunu kaydetti.

Ulusoy’a 99 Adetlik Teslimat

Ulusoy Lojistik Genel Müdürü Ertunç Laçinel ise uygun ekipmanlar ve uygun treylerleri istenilen standartlarda kendilerine sundukları için Krone’ye teşekkürlerini iletti. “Bundan sonra daha büyük işbirlikleri içinde olacağımıza inanıyoruz. Yaklaşık her yıl 100-200 arasında treyler alımlarımız oluyor. 4 aylık süreçte 10 milyon Avro civarında treyler yatırımı gerçekleştirdik. Yatırımlara ve istihdamı artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

7 Haziran’da Köln’den, 14 Haziran’da Çerkezköy’den treylerlerin trene bineceğini açıklayan Laçinel, “Bin 400 km’yi treylerlerimiz herhangi bir karbonmonoksit salmadan gidecek. Hem güvenli hem yüzde 20’lere varan oranlarda maliyet avantajlı bir taşıma yapacağız. Filomuzun şu an yüzde 50’si bu tip treylerlerden oluşuyor. Bunu yüzde 90’a çıkarmayı hedefliyoruz. Macaristan’da bir yatırım kararı almıştık. Bunu Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne doğru taşıyacağız. Biz kısa mesafeyi karayolu ile uzun mesafeyi de intermodal çözümlerle gitmeyi planlıyoruz. Bunun için 100 adetlik bir alım daha planlıyoruz” dedi.

Ekol’ün tercihi Mega Liner Huckepack

Ulusoy-ve-Ekol’e-Krone’den-Dev-Teslimat-2

Günün ikinci teslimatı ise Ekol Lojistik’e yapıldı. Ekol, 100 adet Huckepack treyleri filosuna ekledi. Aracın teslimatı Ekol Lojistik Genel Müdürü Cavit Değirmenci ve Satınalma ve İdari İşler Müdürü Levent Demir’e yapıldı.

Ekol lojistik olarak Krone ailesiyle uzun yıllardır işbirliği yaptıklarını belirten Cavit Değirmenci, “Şu anda filomuzda bin 200 civarında Krone aracımız var. Taleplerimize en uygun çözümü Krone’de bulmamız tercihimizde en önemli etken” diye konuştu.

İntermodali en etkin kullanan firmalardan biri olduklarını kaydeden Değirmenci, intermodal taşımalarda treylerin önemine vurgu yaparak, “Bu yatırımları yaparken çok seçici olmamız gerekiyor. Şu ana kadar ki yapmış olduğumuz yatırımlarda da almış olduğumuz sonuçlarda doğru hamleler yaptığımızı gösteriyor” dedi.

Krone Doğuş Treyler Genel Müdürü Rıza Akgün, ise Ekol gibi öncü ve yenilikçi firmaların kendilerini de yeniliğe zorladığını ifade ederek “Bizde kendimizi bu şekilde geliştiriyoruz. Bunun içinde kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. 

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR